| Manum a întrebat:

Lumina de pe ecranul telefonului meu, este ca și cum ar fi activat "Filtrul albastru". Dar "Filtrul albastru", nu este activat.
Uneori lumina își revine când inchid telefonul din buton, adică după blocare/deblocare ecran.
Acum vad ca tine mai mult și nu si-a revenit încă.
De ce se întâmplă asta?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Defect de contact in interiorul telefonului.
Du-l la un service!

| Wr3nch a răspuns:

Eroare de soft. Salveaza ce iti trebuie si fa un reset.

| Manum explică (pentru Wr3nch):

Am făcut hard reset înainte sa pun aceasta întrebare aici. Era foarte virusat telefonul și am crezut ca tot de aceea are uneori si problemele cu lumina.
Dar face și după hard reset.
Uneori își revine repede după ce blochez/DEBLOCHEZ ecranul, alteori durează mai multicel.

Răspuns utilizator avertizat
| carevaescu a răspuns:

Încearcă sa dezactivezi optiunile care iti ajusteaza automat iluminatia ecranului si colorizarea