| strawberry03 a întrebat:

M-am mutat in Germania de 4 luni si aparent aici nu se mai pot activa cartele SIM decat cu card de identitate. Nu am pasaport si aparent nu merge cu buletinul meu. Aveti vreo idee cum sau daca este vreo retea de telefonie care activeaza cartelele SIM si pentru buletinele RO? Am inteles ca Lebara ar fi, dar nu merge sa vad lista lor cu tarile acceptate. Mersi

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Eu mi am luat doua cartele pana acum cu buletin de ro.
Iar fratele meu si maica-mea - cate una.
Toti pe rețele diferite, și în locații (centre gsm) diferite.

| strawberry03 explică (pentru NLS):

Eu incercasem la Blau. Nu a mers si mi-a zis la posta ca nu se poate cu buletinul meu.
Am fost azi la Vodafone si a mers, dar aparent acum alta e problemalaughing cred ca am sim lock si nu mergea cartela de Vodafone pe telefonul meu pentru ca e din Romania cumparat.