| kisman a întrebat:

Ma ajuta cineva sa inteleg ce inseamna asta
2017-01-13 20:54 ROBUHC, RO, Departed from Local Distribution Center
coletul se afla in tara sau nu

18 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, coletul se afla in Bucuresti Romania, la centrul de distributie din 13-01-2017 de la ora 20.54

| kisman explică (pentru Violleta2022):

RX475360635DE

| Violleta2022 a răspuns (pentru kisman):

Ce agentie de transport este?
Pentru ca numarul de urmarire se pune in linkul acelei agentii!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Violleta2022):

Scuze, acum am citit mai bine mesajul "departed" insemnand ca a plecat deja de la centrul local de distributie.
Mergi la Posta locala si intreaba daca a sosit cumva un colet international pe numele tau.
Posibil sa fie deja la posta!

| kisman explică (pentru Violleta2022):

Mai exact la ce centru din Bucuresti se afla

| Violleta2022 a răspuns (pentru kisman):

Ti-am scris: a plecat deja din centrul local de distributie a Bucurestiului, la data de 13.01. 2017.
Mergi la Oficiul Postal de care apartine casa ta, si roaga-i frumos sa caute un colet international pe numele tau! Ia si buletinul cu tine, sa nu faci 2 drumuri!

| alessia5158 a răspuns:

"ROBUHC" este codul IMPC(International Mail Processing Centre) centrului regional de tranzit Bucuresti
Din ce ai scris poate insemna ca acea trimitere postala a plecat de la centrul local de distributie la ora 20:54 in data de 13.01. 2017 catre Romania, respectiv centrul regional de tranzit Bucuresti (cod ROBUHC ).

| kisman explică (pentru alessia5158):

Sa inteleg ca nu e in tara ci a plecat catre Romania in ace-a data?

| alessia5158 a răspuns (pentru kisman):

A intrat in Romania dar nu este livrat--- introdu RX475360635DE in link -ul si vezi statusul coletului expediat din Hong Kong:
http://www.17track.net/ro/track?nums=RX475360635DE&fc=0

| kisman explică (pentru alessia5158):

Da ca a intrat unde e si de ce nu e livrat ca e intrat din 13

| alessia5158 a răspuns (pentru kisman):

Nu am cum sa stiu! Banuiesc ca timpul de livrare a coletelele internationale ajunse la centrul regional de tranzit din Bucuresti( cu codul ROBUHC) depinde de numarul acestora(cu cat este mai mare, cu atat livrarea este mai tarzie)

| Coman_Mircea_1953 a răspuns (pentru kisman):

Ai rabdare! O sa vina dar dureaza (cel putin la mine) vreo 3 saptamani. Intre timp verifica pe posta romana track and trace codul ala cu RX........DE. La un moment dat o sa apara. Acum probabil daca-l cauti o sa-ti scrie ca acest cod nu exista!

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Coletul a plecat din centrul local de distributie de la aeroportul Henri Coanda. Poate sa fie in tara dar poate fi si returnat. Urmatoarea inregistrare exista?

| kisman explică (pentru andreia67):

Asta e ultima dat iti dau traking number daca vrei sa vezi tu ca eu nu inteleg nimic e comandat din 16 decembrie 2016
RX475360635DE

| kisman explică (pentru kisman):

Dar care centru eu sunt din hateg hunedoara si nu a ajuns la posta vamala din judet crezi ca e la BSi Bucuresti sau cum eu spune

| andreia67 a răspuns (pentru kisman):

Pui mana pe telefon si suni la firma respectiva cu tracking number pe care ni l-ai dat si te lamuresc ei incotro a plecat coletul. Posibil sa fie undeva in tara dar e posibil sa fi fost returnat la expeditor.

| kisman explică (pentru andreia67):

Ok dar de ce sa fie returnat nu e nimic in neregula e doar un display de telefon

| andreia67 a răspuns (pentru kisman):

Atunci cu atat mai mult, dai telefon si te lamuresti. Trebuia sa-l primesti de mult.