| BiuL a întrebat:

Ma duc astazi sa vad un telefon Iphone 5. La ce ar trebui sa fiu cel mai atenta, sa verific sa imi dau seama ca e ok? Are rost sa il duc la un service gen sa il verifice?

6 răspunsuri:
| p1nk03 a răspuns:

E iphone! nu are baterie detasabila, asadar pentru ce sar mai desface carcasa!? In mod normal nu ar avea cum sa fie facatura fiind luat din amanet "IN MOD NORMAL". Ei cand accepta un telefon se uita la el dupa anumite criterii il evalueaza si daca nu este facatura il accepta. Asadar daca ei nu achizitioneaza facaturi cum ar putea vinde facaturi? pe de alta parte daca sunt"tipicii romani" pot sa introduca un telefon facatura si sunt multe persoane care pun botu si ii pun un pret infim pentru al vinde cat mai repede.Alte idei care sa te ajute pe tine ar fi ca un iphone fake s-ar misca lent, sau ar avea butoanele pe partea opusa cele de volum ma refer, si putin mai usor ca cel autentic.

| BiuL explică (pentru p1nk03):

Hello cine a zis ca ia telefon din amanet? laughing

| Nistor_Alin_1994 a răspuns:

Daca este neverlocked nuprea ai la ce sa te uiti, daca e cu gevey sim trebuie sa fi atenta daca prinde semnal

| BiuL explică (pentru Nistor_Alin_1994):

E neverlocked. multumesc.
si daca e adevarat nu se poate desface carcasa aia din spate?