Întrebare recomandată | Cancersiatat a întrebat:

Ma gandeam sa cumpar un telefon nou, ce imi puteti recomanda? Evident sa fie Android si sa aiba un pret decent.

17 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nokia 6(2018).

| gelu1970 a răspuns:

Nu stiu ce intelegi prin "decent". cat vrei sa dai pe un telefon? ce suma ai vrea sa cheltuiesti?

| Cancersiatat explică (pentru gelu1970):

In jur de 800-1000 lei la asta m-am referit prin pret decent

| gelu1970 a răspuns (pentru Cancersiatat):

Https://www.gadget.ro/zte-nubia-z17-primul-smartphone-cu-8-gb-memorie-ram/
Aici ai specificatiile. Il gasesti pe net cu 224 euro adica 1000 lei. Si ma refer la modelul normal. Nu lite sau mini. In plus are 6ram si 128Gb de memorie. A iesit prinzre cele mai potente in test Antutu. Procesorul e snapdragon 835. In banii acestia nu poti cere mai mult. E superior ca si caracteristici si fluiditate cu mult peste samsungurile de 300-400 euro. Am scris Samsung deoarece românul pune botul la Samsung si iphone. Eu unul ma uit la caracteristicile unui telefon si la performanta. Marca inseamna bani aruncati.
Bafta.

| gelu1970 a răspuns (pentru Cancersiatat):

Imi cer scuze. pretul de 200-222 aproximativ e pentru modelul lite. insa si asa lite a iesit in Antutu cu un 98 % mai bun decat restul telefoanelor. si vorbim de iunie 2017 daca nu ma insel cand a fost scos la vanzare.

| DaniTDCI a răspuns:

Huawei p10 lite, 1350 lei, cam pe acolo

| TheRealFantasy a răspuns:

Pret decent =?

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Iti recomand un a5 din 2017. Telefonul este foarte ok din punctul de vedere calitate-pret ( 3g de ram, camerade 16m, rezolutie full hd, memorie de 32 gb,, frecventa procesor 1900 hz, telefonul costand in jur de 1600 de lei... sper ca te-am ajutat

| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

Huawei mate 10 lite.

| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

Modelele de la Asus, sunt foartee rezistente, fara lag si tine mult bateria

| Nan11 a răspuns:

Huawei P10 lite 2017. Ruleza fara pic de intarziere, bateria tine mai mult din cauza procesorului economic 32 gb interna 4 gb ram dual sim amprenta.

| Doc_Marty_1998 a răspuns:

Nextbit Robin

| CoMyTzT a răspuns:

Huawei p9-10 lite

| Gaystan a răspuns:

Pai un J5 2015 sau 2016

| Nitu_Alex_1982 a răspuns:

Un Samsung Galaxy j5/j7 2017 e in jur de 1000 de lei.

| Adrian2234 a răspuns:

Un Samsung J5 (2016 sau 2017)este foarte bun, face poze clare (13mp.cu 5mp.pe fata)memorie foarte buna