| Mădă0611 a întrebat:

Mă oameni, am un telefon Nokia 3 si daca imi pun acum cadul de memorie, il las pe dulap, dupa un timp daca verific imi scrie ca nu am card. Deci nu il misca nimeni. Care o fi baiul? Doar de la o vreme patesc asta. Aplicatii noi n-am, tot ce am e de pe Google Play, pe net pe el doar Facebook, yt, vreme si stiri. thinking

3 răspunsuri:
| Algo098 a răspuns:

Ori e stricat cardul, ori chiar telefonul. Am si eu un telefon mai vechi Allview care strica cardurile. In Samsung-uri, desi le-am folosit mai mult, cardurile nu au nici o problema. Nici nu mai pun carduri in telefonul Allview ca mi-am pierdut increderea in el. Deci cred ca telefonul are ceva, fie in soft, fie in hard, care dupa un timp opreste cardul. Ar trebui incercat un card nou. Poate si cardul e epuizat si telefonul cand il vede ca nu e ok, il opreste. Intai as proba alt card. Daca si cu asta face la fel, as reseta telefonul. Daca nici dupa asta nu merge, as schimba telefonul, sau l-as folosi fara card.

| Mădă0611 explică (pentru Algo098):

thinking imediat dupa ce il pun iar, imi citeste ce am pe el.

| Algo098 a răspuns (pentru Mădă0611):

O fi de la telefon. Poate are ceva in soft sa faca economie de energie si opreste cardul.