| apede a întrebat:

Ma puteti ajuta va rog cu un cod de deblocare pentru Nokia 1616-2 avand imei 357378046720719. telefonul e blocat in Orange. multumesc.

5 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Nu exista coduri de deblocare. Du-te la service ca nu costa mai mult de 20 lei!

| cornelmircea1980 a răspuns:

De tipul ecranul principal în :

* # 06 # pentru a verifica IMEI ( International Mobile Equipment Identity ).

* # 7780 # resetat la setările din fabrică.

* # 67705646 # Acest lucru va șterge ecranul LCD ( operator de logo-ul ).

* # 0000 # Pentru a vizualiza versiunea software.

* # 2820 # adresa dispozitiv Bluetooth.

* # 746025625 # Sim ceas stare permis.

# pw +1234567890 +1 # arată dacă SIM au restricții.

* # 92702689 # - va duce la un meniu secret, unde puteți găsi unele dintre informațiile de mai jos :
1. Afișează numărul de serie.
2. Afișează luna si anul fabricatiei
3. Afișează ( dacă există ) la data la care a fost achiziționat de telefon ( LLAA )
4. Afișează data ultimei reparatii - în cazul în care a constatat ( 0000 )
5. Arată cronometrul duratei de telefon ( timp trece de la începutul ultima )

* # 3370 # - Full Rate Codec activare îmbunătățit ( EFR ). Crește puterea semnalului, recepție mai bună a semnalului. Aceasta ajuta, de asemenea, dacă u doriți să utilizați GPRS, iar serviciul nu răspunde sau prea lent. Bateria telefonului se va scurge mai repede, deși.

* # 3370 * - ( EFR ) dezactivare. Telefonul va reporni automat. Creste durata de viata a bateriei cu 30 %, deoarece telefonul primește mai puțin semnal de la rețea.

* # 4720 # - activare Half Rate Codec.

* # 4720 * - Half Rate Codec dezactivarea. Telefonul va reporni în mod automat

Dacă ați uitat codul de portofel pentru Nokia telefon S60, utilizați această resetare cod : * # 7370925538 #

Notă, datele din portofel vor fi șterse. Telefonul vă va solicita codul de blocare. Codul implicit de blocare este : 12345

Apăsați * # 3925538 # pentru a șterge conținutul și codul portofel.

Deblocare furnizor de servicii : Insert SIM, porniți telefonul și apăsați vol. sus ( sagetile ) timp de 3 secunde, trebuie să spun codul PIN. Apăsați C, apoi apăsați * mesaj ar trebui să clipească, apăsați din nou pe * si 04 * PIN * PIN * PIN # \
* # 7328748263373738 # resetează codul de securitate.

Codul de securitate implicit este 12345

Schimba grup închis ( Setări> Setări de securitate > grupuri de utilizatori ) a apelanților 00000 și ceasuri Telefonul va emite sunetul de mesaj, atunci când sunt lângă un radar radar. Setarea se la 500 va provoca telefonul 2 ​​a pornit alarma de securitate de la magazin ieșiri, GR8 pentru glume practice! ( lucrează cu unele dintre telefoanele Nokia. ) Apăsați și țineți apăsat " 0 " de pe ecranul principal pentru a deschide browser-ul WAP.

cod Funcție
* 3370 # Activare Enhanced Data Rate Codec completa ( EFR ) - Telefonul va folosi cea mai bună calitate a sunetului, dar timp de vorbire este redus mea aprox. 5 %
# 3370 # Dezactivarea Rate Codec completa ( EFR )
* # 4720 # Activarea Half Rate Codec - Telefonul va folosi un sunet de calitate inferioara dar va creste cu 30 % mai mult Timp de convorbire
* # 4720 # Dezactivarea Half Rate Codec

# pw +1234567890 +1 # Furnizor Lock Status. ( folositi butonul " * " pentru a obține " p, w " și simbolurile " + " )
# pw +1234567890 +2 # rețea Lock Status. ( folositi butonul " * " pentru a obține " p, w " și simbolurile " + " )
# pw +1234567890 3 # Țara Lock Status. ( folositi butonul " * " pentru a obține " p, w " și simbolurile " + " )
# pw +1234567890 4 # blocarea cartelei SIM stare. ( folositi butonul " * " pentru a obține " p, w " și simbolurile " + " )
12345 Acesta este codul de securitate implicit

* # 21 # vă permite să verificați numărul că " Toate apelurile " sunt redirecționate pentru a
* # 30 # vă permite să vedeți numărul privat
* # 43 # vă permite să verificați " Apel în așteptare " starea telefonului.
* # 61 # vă permite să verificați numărul că " On No Reply " apelurile sunt redirecționate către
* # 62 # vă permite să verificați numărul că " Deviere inaccesibil ( nu de servicii ) " apelurile sunt redirecționate către
* # 67 # vă permite să verificați numărul că " pentru apelurile Ocupat " sunt redirecționate către

* # 0000 # Afișează telefoane versiunea software-ului, prima linie : versiune de software, linia 2 : Software Data lansării, 3 linie : Tip compresie
* # 9999 # telefoane versiunea software-ului în cazul în care * # 0000 # nu merge
* # 06 # Pentru verificarea International Mobile Equipment Identity ( IMEI )

* # 67705646 # Indeparteaza logo-ul operatorului pe 3310 & 3330
* # 73 # Reset contoare de telefon și scoruri ale jocurilor
* # 746025625 # Afișează starea ceas SIM, în cazul în care telefonul acceptă această caracteristică de economisire de energie " ceas SIM Opriți permise ", aceasta înseamnă că veți obține cel mai bun timp de așteptare posibil
* # 94870345123456789 # Dezactivați PWM - Mem
apăsați și țineți apăsat # vă permite să comutați între liniile

* # 7760 # cod Producatori
* # 7780 # Revenirea la setările din fabrică
* # 8110 # versiune de software pentruNokia 8110
* # 92702689 # Displays - Numărul 1.Serial, 2. Data Made, 3. Purchase Data, 4. Data ultimei reparatii ( 0000 pentru reparații nu ), 5.Transfer datele utilizatorului. Pentru a ieși din acest mod trebuie să opriți telefonul, apoi din nou

** 21 * numar # Activați " Toate apelurile ", devierea la numarul de telefon
** 61 * numar # Activați " No Reply " pentru a redirecta apelurile la numărul de telefon introdus
** 67 * numar # Activați " On Busy " pentru a redirecta apelurile la numărul de telefon introdus

Nokia Coduri secrete
Ghidul complet

Iata o lista de coduri cunoscute de pe telefoanele mobile Nokia. Această listă nu include coduri care fac cerere la rețea. Pentru a utiliza aceste coduri, la fel formați -le ca numere normale.

cod Descriere
* # 06 # Afișarea ( standardul GSM ) IMEI

* # 0000 # Afiseaza versiunea de firmware și dată ( cu informații varianta pe S40 ediția a doua sau mai nou )

* # 9990 # spune " Modul de testare Bluetooth " pe modele Symbian, acceptă fără nici un mesaj și Bluetooth se comportă pe cele non - Symbian ( modele cu build-in Bluetooth, activați primul care a utilizat )

* # bta0 # Afișarea adresa Bluetooth MAC ( modele cu build-in Bluetooth, activați, mai întâi pentru a arăta adresa )

* # mac0wlan # Afișarea adresa MAC WLAN ( modele cu build- in Wi -Fi radio)

* # opr0logo # Goliți emblema operatorului ( 3310 și numai 3330 )

* # pca0 # Activarea suportului PCCCH GPRS ( modele timpurii GPRS )

* # pcd0 # Dezactivați suportul PCCCH GPRS ( modele timpurii GPRS )

* # res0wallet # Resetați portofel mobil ( modelele cu portofel mobil )

* # res0 # Soft - format dememorie ( numai modelele Symbian )

* # # rst0 valorile implicite din fabrică, confirmarea solicitată ( DCT4 sau mai nou )

* # sim0clock # Afișarea stării ceas SIM ( numai DCT3 )

* # ssn0 # Afișează numărul de serie de fabricație ( mid-range și premium DCT3, practic toate DCT4 și BB5 modele non - Symbian )

* # war0anty # Afișarea de fabricație și informații reparații ( fără ieșire la DCT3 ) sau timpul total de vorbire pe

modele Symbian

* efr0 # Activarea EFR codare ( pre- 2003 modele )

# efr0 # Dezactivați EFR codare ( pre- 2003 modele )

* hra0 # Activați HR codare ( pre- 2003 modele )

# hra0 # Dezactivați HR codare ( pre- 2003 modele )

# pw +1234567890 + n # Afișarea stării de blocare SIM : ( pre - 2003 modele )

n = 1 : blocare furnizor
n = 2 : blocare de rețea
n = 3 : blocare țară
n = 4 : Blocare SIM
n # n = 1. 999 : amintesc numărul stocat în SIM locație n ( DCT3, DCT4, BB5 modele )

Aceste coduri vor funcționa pe majoritatea telefoanelor mobile Nokia pentru a activa / dezactiva funcții avansate ascunse pe care nu le pot schimba prin meniul telefonului

O funcție utilă care toate Nokia le-am deținut au este " Cell Info Display ", care pot fi de obicei găsite în telefoanele " setărilor de afișare" ( de exemplu : într-un Nokia 1600 ) sau " Setări telefon " ( de exemplu : într-un Nokia 3315 )

Dacă rețeaua acceptă, atunci când " Cell Info Display " este activată, se va afișa numele stației de bază telefonul mobil este conectat la pe ecran. de exemplu : când am mers pe jos în jurul orașului se spune " Sydney CBD " și atunci când eu sunt acasă, se afișează numele de suburbie meu.

Nota :

Pentru a afișa " P" de presă " * " de trei ori într- o secundă, pentru a afișa " w ", apăsați " * " de patru ori în termen de o secundă, pentru a afișa " + ", apăsați de două ori " * " în mai puțin de o secundă

cod Funcție

* 3370 # / # 3370 # Activarea / Dezactivarea Enhanced Data Rate Codec completa ( EFR ) - Telefonul va folosi cea mai bună calitate a sunetului, dar timp de vorbire este redus mea aprox. 5 %

* # 4720 # / * # 4720 # Activarea / Dezactivarea Half Rate Codec - Telefonul va folosi un sunet de calitate inferioara dar va creste cu 30 % mai mult Timp de convorbire

* # 7220 # / * # 7230 # Activarea / dezactiva suportul PCCCPH ( mai repede GPRS )

# pw +1234567890 +1 # Furnizor Lock Status. ( folositi butonul " * " pentru a obține " p, w " și simbolurile " + " )

# pw +1234567890 +2 # rețea Lock Status. ( folositi butonul " * " pentru a obține " p, w " și simbolurile " + " )

# pw +1234567890 3 # Țara Lock Status. ( folositi butonul " * " pentru a obține " p, w " și simbolurile " + " )

# pw +1234567890 4 # blocarea cartelei SIM stare. ( folositi butonul " * " pentru a obține " p, w " și simbolurile " + " )

12345 Acesta este codul de securitate implicit

* # 0000 # Afișează telefoane versiunea software-ului, prima linie : versiune de software, linia 2 : Software Data lansării, 3 linie : Tip compresie

* # 9999 # telefoane versiunea software-ului în cazul în care * # 0000 # nu merge

* # 06 # Pentru verificarea International Mobile Equipment Identity ( IMEI )

* # 67705646 # Indeparteaza logo-ul operatorului pe 3310 & 3330

* # 73 # Reset contoare de telefon și scoruri ale jocurilor

* # 746025625 # Afișează starea ceas SIM, în cazul în care telefonul acceptă această caracteristică de economisire de energie " ceas SIM Opriți permise ", aceasta înseamnă că veți obține cel mai bun timp de așteptare posibil
apăsați și țineți apăsat # vă permite să comutați între liniile

* # 7760 # cod Producatori

* # 7780 # Revenirea la setările din fabrică

* # 8110 # versiune de software pentruNokia 8110

* # 92702689 # Displays - Numărul 1.Serial, 2. Data Made, 3. Purchase Data, 4. Data ultimei reparatii ( 0000 pentru reparații nu ), 5.Transfer datele utilizatorului. Pentru a ieși din acest mod trebuie să opriți telefonul, apoi din nou

| cornelmircea1980 a răspuns:

De tipul ecranul principal în :

* # 06 # pentru a verifica IMEI ( International Mobile Equipment Identity ).

* # 7780 # resetat la setările din fabrică.

* # 67705646 # Acest lucru va șterge ecranul LCD ( operator de logo-ul ).

* # 0000 # Pentru a vizualiza versiunea software.

* # 2820 # adresa dispozitiv Bluetooth.

* # 746025625 # Sim ceas stare permis.

# pw +1234567890 +1 # arată dacă SIM au restricții.

* # 92702689 # - va duce la un meniu secret, unde puteți găsi unele dintre informațiile de mai jos :
1. Afișează numărul de serie.
2. Afișează luna si anul fabricatiei
3. Afișează ( dacă există ) la data la care a fost achiziționat de telefon ( LLAA )
4. Afișează data ultimei reparatii - în cazul în care a constatat ( 0000 )
5. Arată cronometrul duratei de telefon ( timp trece de la începutul ultima )

* # 3370 # - Full Rate Codec activare îmbunătățit ( EFR ). Crește puterea semnalului, recepție mai bună a semnalului. Aceasta ajuta, de asemenea, dacă u doriți să utilizați GPRS, iar serviciul nu răspunde sau prea lent. Bateria telefonului se va scurge mai repede, deși.

* # 3370 * - ( EFR ) dezactivare. Telefonul va reporni automat. Creste durata de viata a bateriei cu 30 %, deoarece telefonul primește mai puțin semnal de la rețea.

* # 4720 # - activare Half Rate Codec.

* # 4720 * - Half Rate Codec dezactivarea. Telefonul va reporni în mod automat

Dacă ați uitat codul de portofel pentru Nokia telefon S60, utilizați această resetare cod : * # 7370925538 #

Notă, datele din portofel vor fi șterse. Telefonul vă va solicita codul de blocare. Codul implicit de blocare este : 12345

Apăsați * # 3925538 # pentru a șterge conținutul și codul portofel.

Deblocare furnizor de servicii : Insert SIM, porniți telefonul și apăsați vol. sus ( sagetile ) timp de 3 secunde, trebuie să spun codul PIN. Apăsați C, apoi apăsați * mesaj ar trebui să clipească, apăsați din nou pe * si 04 * PIN * PIN * PIN # \
* # 7328748263373738 # resetează codul de securitate.

Codul de securitate implicit este 12345

Schimba grup închis ( Setări> Setări de securitate > grupuri de utilizatori ) a apelanților 00000 și ceasuri Telefonul va emite sunetul de mesaj, atunci când sunt lângă un radar radar. Setarea se la 500 va provoca telefonul 2 ​​a pornit alarma de securitate de la magazin ieșiri, GR8 pentru glume practice! ( lucrează cu unele dintre telefoanele Nokia. ) Apăsați și țineți apăsat " 0 " de pe ecranul principal pentru a deschide browser-ul WAP.

cod Funcție
* 3370 # Activare Enhanced Data Rate Codec completa ( EFR ) - Telefonul va folosi cea mai bună calitate a sunetului, dar timp de vorbire este redus mea aprox. 5 %
# 3370 # Dezactivarea Rate Codec completa ( EFR )
* # 4720 # Activarea Half Rate Codec - Telefonul va folosi un sunet de calitate inferioara dar va creste cu 30 % mai mult Timp de convorbire
* # 4720 # Dezactivarea Half Rate Codec

# pw +1234567890 +1 # Furnizor Lock Status. ( folositi butonul " * " pentru a obține " p, w " și simbolurile " + " )
# pw +1234567890 +2 # rețea Lock Status. ( folositi butonul " * " pentru a obține " p, w " și simbolurile " + " )
# pw +1234567890 3 # Țara Lock Status. ( folositi butonul " * " pentru a obține " p, w " și simbolurile " + " )
# pw +1234567890 4 # blocarea cartelei SIM stare. ( folositi butonul " * " pentru a obține " p, w " și simbolurile " + " )
12345 Acesta este codul de securitate implicit

* # 21 # vă permite să verificați numărul că " Toate apelurile " sunt redirecționate pentru a
* # 30 # vă permite să vedeți numărul privat
* # 43 # vă permite să verificați " Apel în așteptare " starea telefonului.
* # 61 # vă permite să verificați numărul că " On No Reply " apelurile sunt redirecționate către
* # 62 # vă permite să verificați numărul că " Deviere inaccesibil ( nu de servicii ) " apelurile sunt redirecționate către
* # 67 # vă permite să verificați numărul că " pentru apelurile Ocupat " sunt redirecționate către

* # 0000 # Afișează telefoane versiunea software-ului, prima linie : versiune de software, linia 2 : Software Data lansării, 3 linie : Tip compresie
* # 9999 # telefoane versiunea software-ului în cazul în care * # 0000 # nu merge
* # 06 # Pentru verificarea International Mobile Equipment Identity ( IMEI )

* # 67705646 # Indeparteaza logo-ul operatorului pe 3310 & 3330
* # 73 # Reset contoare de telefon și scoruri ale jocurilor
* # 746025625 # Afișează starea ceas SIM, în cazul în care telefonul acceptă această caracteristică de economisire de energie " ceas SIM Opriți permise ", aceasta înseamnă că veți obține cel mai bun timp de așteptare posibil
* # 94870345123456789 # Dezactivați PWM - Mem
apăsați și țineți apăsat # vă permite să comutați între liniile

* # 7760 # cod Producatori
* # 7780 # Revenirea la setările din fabrică
* # 8110 # versiune de software pentruNokia 8110
* # 92702689 # Displays - Numărul 1.Serial, 2. Data Made, 3. Purchase Data, 4. Data ultimei reparatii ( 0000 pentru reparații nu ), 5.Transfer datele utilizatorului. Pentru a ieși din acest mod trebuie să opriți telefonul, apoi din nou

** 21 * numar # Activați " Toate apelurile ", devierea la numarul de telefon
** 61 * numar # Activați " No Reply " pentru a redirecta apelurile la numărul de telefon introdus
** 67 * numar # Activați " On Busy " pentru a redirecta apelurile la numărul de telefon introdus

Nokia Coduri secrete
Ghidul complet

Iata o lista de coduri cunoscute de pe telefoanele mobile Nokia. Această listă nu include coduri care fac cerere la rețea. Pentru a utiliza aceste coduri, la fel formați -le ca numere normale.

cod Descriere
* # 06 # Afișarea ( standardul GSM ) IMEI

* # 0000 # Afiseaza versiunea de firmware și dată ( cu informații varianta pe S40 ediția a doua sau mai nou )

* # 9990 # spune " Modul de testare Bluetooth " pe modele Symbian, acceptă fără nici un mesaj și Bluetooth se comportă pe cele non - Symbian ( modele cu build-in Bluetooth, activați primul care a utilizat )

* # bta0 # Afișarea adresa Bluetooth MAC ( modele cu build-in Bluetooth, activați, mai întâi pentru a arăta adresa )

* # mac0wlan # Afișarea adresa MAC WLAN ( modele cu build- in Wi -Fi radio)

* # opr0logo # Goliți emblema operatorului ( 3310 și numai 3330 )

* # pca0 # Activarea suportului PCCCH GPRS ( modele timpurii GPRS )

* # pcd0 # Dezactivați suportul PCCCH GPRS ( modele timpurii GPRS )

* # res0wallet # Resetați portofel mobil ( modelele cu portofel mobil )

* # res0 # Soft - format dememorie ( numai modelele Symbian )

* # # rst0 valorile implicite din fabrică, confirmarea solicitată ( DCT4 sau mai nou )

* # sim0clock # Afișarea stării ceas SIM ( numai DCT3 )

* # ssn0 # Afișează numărul de serie de fabricație ( mid-range și premium DCT3, practic toate DCT4 și BB5 modele non - Symbian )

* # war0anty # Afișarea de fabricație și informații reparații ( fără ieșire la DCT3 ) sau timpul total de vorbire pe

modele Symbian

* efr0 # Activarea EFR codare ( pre- 2003 modele )

# efr0 # Dezactivați EFR codare ( pre- 2003 modele )

* hra0 # Activați HR codare ( pre- 2003 modele )

# hra0 # Dezactivați HR codare ( pre- 2003 modele )

# pw +1234567890 + n # Afișarea stării de blocare SIM : ( pre - 2003 modele )

n = 1 : blocare furnizor
n = 2 : blocare de rețea
n = 3 : blocare țară
n = 4 : Blocare SIM
n # n = 1. 999 : amintesc numărul stocat în SIM locație n ( DCT3, DCT4, BB5 modele )

Aceste coduri vor funcționa pe majoritatea telefoanelor mobile Nokia pentru a activa / dezactiva funcții avansate ascunse pe care nu le pot schimba prin meniul telefonului

O funcție utilă care toate Nokia le-am deținut au este " Cell Info Display ", care pot fi de obicei găsite în telefoanele " setărilor de afișare" ( de exemplu : într-un Nokia 1600 ) sau " Setări telefon " ( de exemplu : într-un Nokia 3315 )

Dacă rețeaua acceptă, atunci când " Cell Info Display " este activată, se va afișa numele stației de bază telefonul mobil este conectat la pe ecran. de exemplu : când am mers pe jos în jurul orașului se spune " Sydney CBD " și atunci când eu sunt acasă, se afișează numele de suburbie meu.

Nota :

Pentru a afișa " P" de presă " * " de trei ori într- o secundă, pentru a afișa " w ", apăsați " * " de patru ori în termen de o secundă, pentru a afișa " + ", apăsați de două ori " * " în mai puțin de o secundă

cod Funcție

* 3370 # / # 3370 # Activarea / Dezactivarea Enhanced Data Rate Codec completa ( EFR ) - Telefonul va folosi cea mai bună calitate a sunetului, dar timp de vorbire este redus mea aprox. 5 %

* # 4720 # / * # 4720 # Activarea / Dezactivarea Half Rate Codec - Telefonul va folosi un sunet de calitate inferioara dar va creste cu 30 % mai mult Timp de convorbire

* # 7220 # / * # 7230 # Activarea / dezactiva suportul PCCCPH ( mai repede GPRS )

# pw +1234567890 +1 # Furnizor Lock Status. ( folositi butonul " * " pentru a obține " p, w " și simbolurile " + " )

# pw +1234567890 +2 # rețea Lock Status. ( folositi butonul " * " pentru a obține " p, w " și simbolurile " + " )

# pw +1234567890 3 # Țara Lock Status. ( folositi butonul " * " pentru a obține " p, w " și simbolurile " + " )

# pw +1234567890 4 # blocarea cartelei SIM stare. ( folositi butonul " * " pentru a obține " p, w " și simbolurile " + " )

12345 Acesta este codul de securitate implicit

* # 0000 # Afișează telefoane versiunea software-ului, prima linie : versiune de software, linia 2 : Software Data lansării, 3 linie : Tip compresie

* # 9999 # telefoane versiunea software-ului în cazul în care * # 0000 # nu merge

* # 06 # Pentru verificarea International Mobile Equipment Identity ( IMEI )

* # 67705646 # Indeparteaza logo-ul operatorului pe 3310 & 3330

* # 73 # Reset contoare de telefon și scoruri ale jocurilor

* # 746025625 # Afișează starea ceas SIM, în cazul în care telefonul acceptă această caracteristică de economisire de energie " ceas SIM Opriți permise ", aceasta înseamnă că veți obține cel mai bun timp de așteptare posibil
apăsați și țineți apăsat # vă permite să comutați între liniile

* # 7760 # cod Producatori

* # 7780 # Revenirea la setările din fabrică

* # 8110 # versiune de software pentruNokia 8110

* # 92702689 # Displays - Numărul 1.Serial, 2. Data Made, 3. Purchase Data, 4. Data ultimei reparatii ( 0000 pentru reparații nu ), 5.Transfer datele utilizatorului. Pentru a ieși din acest mod trebuie să opriți telefonul, apoi din nou

| danycool a răspuns:

Nu exista coduri de deblocare cel mai bine du-l la un service gsm

| danycool a răspuns:

#pw+677442543754646+1#
#pw+975635040536431+2#
#pw+894464662434165+3#
#pw+132057206270755+4#
#pw+580331057053131+5#
#pw+775203142512706+6#
#pw+730033104010032+7# incearca aceste coduri, daca nu merg du-l la un service gsm