| Girly97 a întrebat:

Mai am de platit vreo 67 de bani la ultima factura. Cei care ati intampinat o situatie similara, ati avut probleme legate de asta?

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu-ti vor face nimic pentru atata diferenta.
Presupun ca si tu ai mai platit alta data sume rotunjite in sus, deci se echilibreaza diferentele.

| Andreeush a răspuns:

Din câte știu ți se trece la următoarea factură.

| Yuoia a răspuns:

Nu ramane restanta. Ti se vor pune penalizari. A facut prostia asta un coleg. Daca nu poti plati cu cardul la un bancomat, mai bine da-le un leu. Se va scade din urmatoarea factura.

| Girly97 explică (pentru Yuoia):

Eu platesc prin aplicatia MyVodafone. Nu mai platesc factura cu cash de ceva timp. Nu am putut de data asta sa selectez factura si am fost nevoita sa introduc suma manual. De aceea am mai ramas cu 67 de bani. Scadenta este pe 22 ianuarie. Daca as plati 0.67 cu cardul BT vor crede cei de la Banca Transilvania ca am innebunit...

| Yuoia a răspuns (pentru Girly97):

Nu va crede nimeni nimic. Atat este factura. Apoi, in ultima vreme nu se mai pote plati cash la BT (acolo platesc si eu) ci numai cu cardul. Iti va lua doar 67 de bani si nu vede nimeni cat ai platit.

| Digikey a răspuns:

Si vrei sa facem o chetă?
Eu donez 2 bani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suma asta va creste cu 0, 5 pe zi incepand cu data de 22 ianuarie. Da-le 1 leu si cere-le restul

| Girly97 explică (pentru anonim_4396):

Nu au cum sa faca asta pentru o suma asa mica.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Girly97):

Ai fi surprinsă. La 0, 5 pe zi, daca stai un an fără să achiți, îți dai seama cat va ajunge. Te vor suna firme de recuperare. Vorbesc foarte serios

| Girly97 explică (pentru anonim_4396):

Doar nu am de gand sa nu o platesc timp de un an! Ziceam doar ca o platesc la urmatoarea factura care se emite pe 8 februarie 2020...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Girly97):

Da, este ok așa