| davyj8368 a întrebat:

Mai e bun Blackberry bold 9900 in 2021 gen pe net, Facebook, Youtube etc?

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Https://www.gsmarena.com/blackberry_bold_touch_9900-3116.php

Acesta?

Vrei sa il cumperi, sau il primesti gratuit?
De cumparat iti spun clar ca NU merita nici 40 de RON, daca e sa-l iei pentru tine.
Daca il iei pentru o persoana in varsta ce doar suna cu el, si eventual trimite cate un sms, sau reusesti sa instalezi o aplicatie de mesagerie (Whatsapp sau Telegram, daca merg pe sistemul acela de operare si pe un hardware atat de vechi), e alta treaba.

YouTube nu o sa mearga cum trebuie, si nici FB.
Procesorul e extrem de slab, are foarte putin RAM, si platformele acestea (YouTube, FB) au evoluat imens de atunci, mananca mult mai multe resurse decat in 2011.

Nici pe Galaxy S4 nu merge astazi YouTube-ul perfect, si a fost cel mai puternic telefon de la Samsung in 2013 (cu exceptia lui Note 3).
S4 e mult mai puternic, dar are Android 4.4.2 (nu am vrut sa fac update la 5.0, caci tot depasit e si acela).
Aplicatiile din ziua de azi, nu mai functioneaza bine (sau deloc) pe sisteme de operare din 2011-2013 si pe un hardware atat de slab.

Daca ai nevoie de un telefon, spune ce buget ai, si iti recomand ceva adecvat, cat mai nou posibil.

Răspuns utilizator avertizat