| anonim_4396 a întrebat:

Mai e bun de ceva iphone 6 simplu in 2019?
Care e mai bun iphone 6 sau Sony z3?

11 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Mai bine astepti sa iasa ultimul model de Iphone iti vinzi ambii rinichi ca sa-l cumperi, dar o sa fii cel mai smecher de la tine din sat.

| IIIshaneIII a răspuns:

Pentru panamax, daca se regenerau rinichi precum unghiile poate ca as vinde una bucata, dar apoi ce ma fac nu mai pot sa beau bere

| CarcotasulVesel a răspuns:

Daca vrei sa te dai mare iponu' e cel mai jmeker
daca vrei functionalitate atunci orice Android e mai bun decat orice ibhonez

| IIIshaneIII a răspuns (pentru CarcotasulVesel):

Nu il iau sa ma dau mare ca nu am cu ce e un amarat de iphone 6 a aparut deja 10 (x), ma intereseaza doar daca functioneaza fara lag si pareri despre el.

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru IIIshaneIII):

Https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6539&idPhone2=6378

iphonz dual core, Sony quad core
ios merge mai bine ca Android, dar Sony are 3G ram fata de 1G iphone si doua core in plus
Sony filmeaza 4k, are ecran mai mare
iphone nu are microSD card, deci, daca iei pe ala de 16G o sa se umple pana da pe dinafara, la Sony in schimb poti sa iei un sdcard de 64G care sa te tina mult si bine pana se umple, si apoi sa il infigi in urmatorul telefon pe care il iei
ios (iphunez) nu are buton de back... E EXTREM DE ANNOING din cauza asta
etc.

deci eu mi-as lua Sony

| IIIshaneIII a răspuns (pentru CarcotasulVesel):

Pe harie stiu si eu ca da mai bine Sony, dar din ce am vazut pe net cipul aplle a8x este mai bun decat snapdragon 801 de pe Sony fiind echivalent cu snapdragon 805, iar solutia grafica Apple povervr este mai buna decat adreno 330 de pe Sony fiind echivalenta cu adreno 420, in scorurile antutu sunt cam identice, asta e motivul pentru care incerc sa aflu despre experienta de utilizare si nu hardware ca aici nu ai cum sa amesteci mere cu pere

| debarasator63 a răspuns:

Nici unul. Incearca Huawei P20 lite, gasesti la oferta

| IIIshaneIII a răspuns (pentru debarasator63):

Am avut anul trecut Huawei p9 lite 2017 luat din altex si mergea mai rau ca un Samsung s5, plus ca au bootloaderul blocat si nu le poti face rot, deci pas Huawei.

| debarasator63 a răspuns (pentru IIIshaneIII):

Esti tareeeee. Ia-ti Iphone e cel mai ieftin si cel mai tare smartphone happy

| raMLesS a răspuns (pentru IIIshaneIII):

Omule,nu compara huawey p9 lite cu huawey p20 pro, mate, sau ce mai exista.
In primul rand era versiunea lite, aia intotdeauna e mai slaba si costa mai putin.
Tu judeci o intreaga companie cu zeci de modele de telefoane pentru ca nu ti-a placut un singur telefon?
Asa pot sa zic si eu ca am avut acum 2 ani un Samsung s3 si mergea cu lag, deci Samsung are cea mai proaste telefoane, nu?laughing
Legat de huawey, detine unele dintre cele mai bune telefoane, de versiunile cele mai recente nici nu
mai vorbesc.
Am un huawey p8 lite de vreo 3 ani, l-am scapat, i-am dat palme, pumni, il tineam la incarcat peste noapte, ma jucam pe el in timp ce se incarca, etc... Uite ca in afara de cateva zgaraieturi minore pe spate si o capacitate putin mai mica a bateriei, nu are nimic.
Bine, acum am alt telefon.
Legat de iphone 6, nu mai merita acum sa-l cumperi, adica sunt o gramada de versiuni lite de Android care-l depasesc fara probleme.
Ideea e ca, ultimele modele de telefoane sunt cam la fel, e o prostie sa spui "ba imi iau iphone x ca e mai bun decat Samsung, sau huawey p20"
Totusi, daca vrei ceva mai bun, cu o camera care face poze mai bune, cu o performanta si mai mare, ia-ti un telefon care o sa apara peste vreo 2-3-4 ani.