| anonim_4396 a întrebat:

Mai pateste cineva in perioada asta sa nu auda tonul de apel atunci cand vrea sa sune pe cineva? Daca da, este vreo rezolvare? Am un s9+ luat nou de 2 saptamani si sunt pe digi.Am incercat cu 6 persoane care au si ei diferite telefoane, la 5 din ei nu am auzit tonul in timp ce ii sunam, la al-6lea da si culmea si el are aceeasi problema ca mine doar ca are un S8 vechi de un an, sa fie ceva Samsung related?

Răspuns Câştigător
| Bogdan70001 a răspuns:

Pai nu este vorba de cartela, asta este clar o problema de tip software, din ce zici vad ca are momente cand vr momente cand nu, imi pooti spune totusi unde sunty stocate contactele unde nu persista problema, mi-ar fi de folos

6 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Adica atunci cand suni pe cineva, nu vezi si auzi ca-l suni? Daca da, atunci este o problema software si se rezolva cu un Factory Reset.Am avut aceeasi problema pe un Custom ROM la XIaomi Redmi 4X (Nitrogen OS mai exact, dar se poate inatmpla si la alte versiuni). Daca nu esti sigur incerca sa detaliezi mai bine ce se inatmpla ca sa te pot ajuta

| Tudy000 a răspuns (pentru Bogdan70001):

Nu am ce sa-ti explic mai bine,e simplu cand sun pe cineva,pe ecran totul e ok stiu pe cine sun, problema e la ureche, adica aud sunetul care ma anunta ca apelul se conecteaza dar dupa aia nimic pana raspunde persoana si atunci l-am setat sa vibreze cand raspunde cineva, deci si prin urmare eu nu aud tonul acela dintre momentul conectarii si pana la raspuns, vrei sa il imit? E ala care face tuuuu odata la 1-2 secunde. Faza e ca si Silteanu are dreptate, si mie mi-a mers totul bine pana la ultimul update de securitate din 1 august.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Tudy000):

Atunci AI 2 VARIANTE
1. Fa reset la datele din fabrica
2. (DACA NU A MERS PASUL 1) Schimba-i ROM-ul.La Samsung ai 2 ROM-uri cunoscute
- Pixel Experience ( nu recomand pe S9+ pentru ca vei pierde destul de multe functii speciale pentru el avand in vedere ca ste un flaship)
- Samsung Experience (o versiune alternativa, modificata)
Daca nu sti cum sa faci asta du-te la un service si spune-i ca ai vrea un Custom ROM, foarte bun, bazat pe Samsung Experience

| Tudy000 a răspuns (pentru Bogdan70001):

Oare sa nu merg sa schimb si cartela la digi pentru ca am taiat-o din micro in nano, sa fie si aia o treaba? Apropo ca sa te aduc la curent, din cand in cand lanumite persoane cand le sun mai merge, adica nu am primit nici un update dar problema si-a mai revenit in proportie de 30-40%

| Tudy000 a răspuns (pentru Bogdan70001):

Va salut pe toti din nou,update-ul de securitate din octombrie mi-a rezolvat problema, deci s-a reszolvat dupa doua update-uri, Bogdane eu contactele le tin pe sim, nu am asa multe incat sa necesite memoriea telefonului, le am doar pe sim si in google cloud cred ca au sync.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Tudy000):

Pai nu este vorba de cartela, asta este clar o problema de tip software, din ce zici vad ca are momente cand vr momente cand nu, imi pooti spune totusi unde sunty stocate contactele unde nu persista problema, mi-ar fi de folos

| Sileanu_Sorecau_1975 a răspuns:

Și la mine e problema aceasta, am dat reset dar degeaba. Cred ca e de vina ultima actualizare de firmware ca de atunci nu mai merge. Și eu tot 9+ am