| NuItiZicCumMaCheama a întrebat:

Mama si-a luat de curand un Allview X3 Soul Style si se intampla o chestie care nu e tocmai ok. In timpul unui apel nu primeste niciun semn de la telefon cum ca ar suna-o altcineva in acelasi timp. Spre exemplu, vorbea cu cineva, eu am sunat-o si imi intra tonul de ocupat fara macar sa sune o data. Iar ea nu avea niciun apel pierdut de la mine. Si eu si mama am avut diferite smartphone-uri pana acum, cu diferite sisteme de operare (Windows si Android) si la niciunul din ele nu s-a intamplat chestia asta. Sa fie de la retea si nu de la telefon? Cand am sunat-o pe whatsapp a vazut totusi apelurile pierdute, desi in timpul acelui apel tot nu primea niciun semn. Ce ar trebui sa fac?

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Dacă vorbim despre apeluri venite prin rețeaua GSM, posibil să nu aibă serviciul „apel în așteptare" activat.
Dacă vorbim despre apeluri prin aplicații tip VoIP, atunci ține de setările aplicațiilor.