| SonnyFlameFan a întrebat:

Merge sa bagi cartela Vodafone in telefon Orange? telefon luat de la Orange?

Răspuns Câştigător
| qpattyx3 a răspuns:

Cand cumperi un telefon de la un Orange Shop (sau Cosmote/ Vodafone, nu conteaza) este codat pe reteaua respectiva, il poti decoda, pretul difera in functie de telefon, insa daca telefonul nu e decodat nu, nu poti baga alta cartela decat de Orange referindu-ma fix la cazul tau.

1 răspuns:
| mona a răspuns:

Cand mi-am luat telefon de la cosmote am intrebat daca merge cartela de Orange si mi-au spus ca da si asa a si fost dar au precizat ca doar telefoanele de la Vodafone trebuie decodate daca vrei sa bagi cartela de orange....depinde si de telefon