| Stefan_Bechir_Radu_1998 a întrebat:

Merge un iPhone 5s cu givey sa fie decodat?

Răspuns Câştigător
| Deliiiia a răspuns:

Depinde in ce retea e codat si de regula costa 200-300 de lei. De banii aia iti iei unul neverlock. Mai bine mai strangi bani si-ti iei dupa sau iti iei doar iphone5

| Stefan_Bechir_Radu_1998 explică (pentru Deliiiia):

Pai am auzit a un iphone cu givey nu ai cum sa il deblochezi, decat cu cartela gevey merge, dar probabil sunt doar zvonuri, am auzit ca se deblocheaza pe baza de imei, am bagat imei-ul de la iphone-ul meu pe internet si imi arata absolut tot la telefon in afara de reteau pe care e blocat, si de aia cred ca nu va merge sa il deblochez.

| Deliiiia a răspuns (pentru Stefan_Bechir_Radu_1998):

Tutorialele nu functioneaza. Se poate debloca la service daca e pe retea acceptata.

| Stefan_Bechir_Radu_1998 explică (pentru Deliiiia):

Ok,multumesc

4 răspunsuri:
| KanameKuran a răspuns:

Da, se poate. Cauta tutoriale pe Youtube pentru a face decodarea de unul singur acasa. Astfel economisesti bani, intrucat o astfel de decodare poate costa pana la 200 de lei, in functie de pozitia ta geografica.