| Coman_Alexandru_2000 a întrebat:

Merita Iphone SE sau Iphone 6 in 2017-2018?

3 răspunsuri:
| alii98 a răspuns:

Nu merita iphone

| YellowAngel a răspuns:

Merita mai mult Se. E pe tehnologia de 6S

| DannyR0 a răspuns:

In ultimul timp am vazut o multitudine de intrebari legate de iphone 6. O sa incerc sa-ti explic si tie situatia in opinia mea.
In legatura cu cele 2 telefoane, personal nu asa alege nici un telefon dintre astea 2. Nu inteleg de ce ai alege in 2017, aproape 2018 sa cumperi un iphone 6, telefon ce a aparut in 2014 si caruia i-a trecut vremea din toate punctele de vedere. Nici updateul la ultima versiune de ios nu e recomandata sa o faci. Sa nu mai zic ca la cat de "nou" e nici nu se mai fabrica.
In legatura cu SE, nici asta nu prea merita in banii astia, adica a5-ul 2017 e peste se din toate punctele de vedere, mi se pare un telefon chiar reusit, cu accente premium.
Acum daca tot vrei iphone, ca nah, e la moda sa ai mar muscat pe spatele telefonului ca asa iti etalezi "valoarea" si vei fi altfel catalogat si vazut de societate, poti alege SE ca are componente mai bune, de 6s.
In opinia mea e o alegere total gresita, dar sunt banii tai, gusturile nu se discuta.
Apropo, in 2018 urmeaza sa apara telefoane noi, unele chiar interesante, precum A5 2018 care din punct de vedere estetic va fi ca un s8, dar mai mic si daca tot vrei un telefon pana in 2000 poti alege LG G6 ( acesta e putin peste 2000) sau o varianta mai ieftina ar mai fi A5 2017.
O zi buna!