| ColdHeart a întrebat:

Merita sa achizitionezi un iphone 7? Cu argumente, va rog.

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merita daca ai bani, daca vrei firma Iphone si daca vrei altceva in afara de Samsung, Sony, Htc, Allview.
Adica argumente pro are si s6 edge si s7 edge, tu vrei iphone, compara procesorul/ramii si etc cu al unui iphone si vezi daca merita sau nu.

| ColdHeart explică (pentru anonim_4396):

Ai avut/ai iphone 7?

| anonim_4396 a răspuns (pentru ColdHeart):

Avut.

| ColdHeart explică (pentru anonim_4396):

Argumente contra?

| anonim_4396 a răspuns (pentru ColdHeart):

Procesor, rami, baterie, densitate pixeli, rezolutie, pret!
PRO: nu am. L-am avut ~2 luni si ceva, si nu mi-a placut in mod deosebit, l-am dat instant. Nu am detinut decat iphone 7, am avut si 6s-ul care sincer m-a incantat ceva mai mult.
Mi-au trecut prin mana cateva telefoane de generatie Samsung/iphone, si doar unul singur mi-a placut de la iphone, 6s-ul, in rest, Samsung este Samsung!

| ColdHeart explică (pentru anonim_4396):

Dar camera cum e?

| anonim_4396 a răspuns (pentru ColdHeart):

Este ok, dar nu la fel de buna ca cea a s7 happy.
Parerea mea sincera, daca vrei un telefon mai de "fite, dar nu atat de bun ca Samsung s7, ia-ti Iphone." Dar altfel, baga-te pe altceva.
Parerile sunt impartite si pe eMAG/pcgarage si etc, unii spun ca telefoanele sunt la fel de bune, unii ca Samsung este mai naspa ca iphone si invers, tu alegi acum. Banii tai, parerile utilizatorilor si parerea ta bineinteles ca asta conteaza cel mai mult.

| ColdHeart explică (pentru anonim_4396):

Am tot avut Samsung, as incerca si iphone-ul sa vad cum e.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ColdHeart):

Am avut Samsung Galaxy Note 5(extrem de multumit), i l-am dat prietenei, ca i se sparsese S4-ul, mi-am luat S7 edge + un J5 2015 pentru job, facultate+ urgente in caz de ceva, sunt foarte multumit de Samsung, nu m-a dezamagit deocamdata, decat sincer am avut o problema la j5 cu bateria, nu tinea decat 3 ore, l-am trimis in garantie, mi-a inlocuit bateria + resoft, acum tine 2 zile, altceva.
Incearca sa vezi si Iphone, nu zic nu, dar mie unu nu mi-a placut, decat 6s, care cu drag l-as cumpara, dar sa vand vreun Samsung happy

| OnePiece a răspuns:

Daca esti sigur ca nu vrei headphone jack poti sa-l iei.

| relian a răspuns (pentru OnePiece):

Adica cei aia? iphone 7 asta are si casti cu fir daca la asta te referii, asta daca cumva nu stiai, nici nu-ti vine alte casti decat din alea cu fir, bluethoot daca vrei cumperi deocamdata separat.

| ColdHeart explică (pentru relian):

Bineinteles ca separat, mai fac si ei un banut in plus

| Guti14Haz a răspuns:

In niciun caz. Costa foarte mult (bineinteles ca platesti firma, ca si la Samsung) si nu stiu daca isi intrece predecesorul.
Iphone-ul 7s are 2 gb ram, 4.7 inchi, ecran HD, baterie de 1900 si ceva de mAh si 12 megapixeli pe camera principala, pai eu la telefonul meu (Asus zenfone selfie) am 3 gb ram, 5.5 inchi, ecran full HD baterie de 3000 mAh si 13 megapixeli pe camera principala. Iar telefonul meu costa clar mai putin decat iphone-ul.