| xt9000 a întrebat:

Merita sa dau un galaxy s2 pe un iphone 4s cu gevey? care sunt dezavantajele lui gevey? tin sa spun ca are ios 6.1.3 si eu nu mai vreau sa ii fac nici un upgrade sau downgrade

Răspuns Câştigător
| cornelmircea1980 a răspuns:

IPhone Neverlock sau Factory Unlocked inseamna ca acel iPhone este liber de retea, nu este codat,!(Orange, Vodafone, Cosmote etc.)

Gevey Sim este o metoda de a debloca telefonul in alte retele. Practic e o mica chestie ce sta intre cartela ta sim si port-ul in care intra.Mai degraba, Gevey sim este o cartela SIM speciala care deblocheaza telefonul pentru a-l face sa functioneze in orice retea.Cartela Gevey Sim da un semnal la telefonul mobil care stimuleaza originala cartela SIM, astfel încat telefonul niciodata nu se deblocheaza – ci permite doar utilizatorului sa opereze în orice retea.

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Intereseaza-te, ca din cate stiu cele cu gevey nu le poti trece pe abonament. Merg numai pe cartela.
Si daca nu te interesaza abonamnetul, daca vrei sa scapi de el, nu mai poti.

| kiddoeraxus a răspuns:

GEVEY SIM este cea mai ieftina si de incredere solutie de decodare iPhone 4S/iPhone 5. Eu zic sa alegi Iphone-ul deoarece intrece la orice S2-ul happy