| LaccboGaming a întrebat:

Merita sa dau un Huawei p8 lite putin fisurat la camera de spate pe un Samsung galaxy note 2?

Răspuns Câştigător
| nopainkiller a răspuns:

Salut!
Din start nu merita! Motivele? Samsung galaxy note II este un telefon din anul 2012 pe cand Huawei P8 Lite din anul 2015! Dimensiunile nu prea conteaza(Note 2-151.1 x 80.5 x 9.4 mm si P8-143 x 70.6 x 7.7 mm) si nici greutatea(Note 2-180 g si P8-131 g)! Insa cel mai mult conteaza specificatiile tehnice, sa zicem ca la procesor GPU si RAM sunt similare insa memoria interna si versiunea de Android difera cu mult, adica P8 are o versiune de Android OS, v5.0.2 (Lollipop) si o memorie interna de 16 GB, insa din cate imi amintesc s-ar putea ca si memoria interna sa fie aceiasi, dar cu siguranta veriunea de ndroid OS, v4.1 (Jelly Bean) este mai mica!
Intr-adevar poate Samsung Galaxy Note 2 are specificatii tehnice mai bune, dar cel mai mult conteaza anul fabricatiei si versiunea de Android! Iar cu acea fisura, se poate rezolva intr-un service GSM! Oricum, alegerea iti apartine, daca te atrage mai mult Note II atunci alege-l!

3 răspunsuri:
| tpuuser999 a răspuns:

In mod sigur nu merita. Eu am un Note 2 si care imi functioneaza impecabil de 4 ani, dar P8Lite este superior din toate punctele de vedere, mai ales ca procesor, camere si versiune de Android.

| DeeJayNo1 a răspuns:

Părerea ma e ca nu merita si eu Unul cu sticla din spate sparta.e numai 10€ capacul din spate să îl schimbi

| Lutas_Anca_1976 a răspuns:

Nu