| Jager a întrebat:

Merita sa fac trecerea de la S5 la S6? Daca da sau daca nu, de ce?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy S6 ( chiar Edge, de 128 GB) deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune!

| LTAA a răspuns:

S5 inca este perdormant si are un aspect ok, dar S6 are alte materiale, o senzatie premium si este mai performant. Fa upgrade-ul doar daca iti pica S6 cu tronc, ori S5-ul ti se pare vechi.

S6 nu are rezistenta la apa, suport microsd, ca parti pozitive zic ca este din sticla si aluminiu (fata de plastic si sticla doar pe ecran la s5), camera este aceeasi insa mult imbunatatita, un gb ram in plus, optiunea de 128 gb stocare, incarcare wireless si un touchwiz mult mai optimizat.

Sfatul meu e sa astepti S7.

| FlorinCiokan a răspuns:

Merita si nu prea. Daca vrei o camera mai buna, un Display mai bun si un aspect mai elegant.
Dar ca performanta chiar daca are un procesor mai bun acum ambele ruleaza aceleasi jocuri fara nici o diferenta.
Si ca sa il iei ca investitie nu merita ca isi pierde repede valoarea... Mai bine treci la iPhone 6. incearca ceva nou. merita mai mult ca si pe S5 si S6 ai lag pe iPhone 6 nu prea...

| Craciun_Robert_1996 a răspuns:

Nu merita, iti spune din propia experinta, e tot asa lungimea si latimea, pentru 4 GB+. Sper ca te-am ajutat. Funda?