| serj1012 a întrebat:

Merita sa îmi Pun iOS 8.1, e vreo diferența? Pe un iPhone 5.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Nu e chiar asa. 5-ul se misca bine. Asta deoarece are 1gb ram si cpu mai bun. Diferentele fata de ios7 is minime, e putin mai lent, dar nu vizibil. Ai sa observi doar daca pui in paralel. Ex: https://www.youtube.com/watch?v=X62pxhrKDB0 Eu as face update-ul.
La 4s e alta poveste. Asa la orice iphone e o idee proasta sa ii faci update la ultimul ios. Gen la 3gs, cei care i-au pus ios 6 au fost dezamagiti de cat de prost se misca, desi pe iphone 4 se misca bine.
Cand a aparut ios 7, cei cu iphone 4 au fost dezamagiti deoarece se misca prost comparat cu 4s-ul.
Cand a aparut ios 8, cei cu 4s se plang, desi cei cu iphone 5 spun ca se misca bine. Ideea e sa nu faci update niciodata pe un iphone la ultima versiune importanta de ios. Gen tu cu 4s trebuia sa ramai la ios 7. Iar el cu 5, sa nu treaca mai sus de 8. Adica sa ramana la 8, ca la anul o sa apara ios 9. Si de pe acum ii spun, sa nu isi faca update la ios9 ca ar sa se planga, fix cum spui tu acum.

2 răspunsuri:
| Cataleen a răspuns:

Nu are nimic..se merita.dar ai grija sa ai contul tau de icloudwinking

| DrT3rmistp a răspuns:

Eu zic sa nu ti pui, deoarece eu am Iphone 4 S 16GB si se misca greu rau cu iOS 8.1. Deci nu e o idee buna!