| anonim_4396 a întrebat:

Merita sa iti cumperi Iphone? Daca da, de ce da si daca nu, de ce nu

6 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

La phone bateria este slaba, sistemul este bun. Ai multe restrictii, 0 personalizare, multe aplicati free pe Android sunt pay la iphone

| Irinel15123532 a răspuns (pentru Crackman):

Asa este, din cele mentionate, bateria a fost cel mai slab aspect. Ma tinea undeva la 6 ore, dupa 2 ani, dupa 3 ani, mai mult de 4 ore nu o ducea. Sistemul mi-a placut mult, cu jocurile nu prea ma ocupam, aplicatiile de care am avut nevoie in general erau gratis, am apreciat faptul ca nu existau erori pe iphone, sau extrem de rare, dar nu mi-as mai lua din pricina bateriei.

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Nu, nu merita. De ce? Pentru ca platesti mai mult un brand decat calitate produs. Sunt mult prea scumpe pentru ce capacitati au. Un telefon Huawei la ceeasi bani sau chiar mai ieftin este infinit mai bun. Chiar si un Samsung este o alegere mult mai buna decat un Iphone.

Sunt cu ochii numai pe castig. Bine, cam toate firmele sunt, insa Apple o face prea pe fata. Cum e posibil sa cumperi un telefon de 1000 deu euro si sa trebuiasca sa platesti extra ca sa poti asculta muzica la el?

Calitatea produselor Apple nu se compara cu cea a produslor Samsung sau Huawei. Stai departe de Iphone. Nu fi si tu sellout si sa il cumperi doar pentru brand. Fa o alegere inteligenta si bazata pe performanta si calitate in loc de brand.

happy

| elaventurero a răspuns:

Nu merita după părerea mea... Samsung hai sa zicem daca tot vrei lux deși la fel... Îți scriu după un OnePlus 6?

| dbigiu84 a răspuns:

IPhone-ul prezinta numeroase dezavantaje in acord cu pretul ce-l are:
1.Calitatea telefonului este medie, nu isi merita banii in plus care-i platesti pe marca
2. Odata crapat un iPhone si daca-l repari nu va mai fi la fel
3.Bateria este relativ slaba, iar daca esti plecata in calatorie, ai slabe sanse sa gasesti un incarcator de iPhone luand in considerare ca al tau este acasa
Putinele avantaje ar fi:
Pozele sunt de o calitate inalta
Design-ul telefonului
Avand in vedere argumentele de mai sus, concluzia este ca iPhone este una dintre cele mai proaste alegeri.
Sper ca te-am ajutat!

| Schelling a răspuns:

Nu. E extrem de scump avand in vedere ce ofera. Apple taxeaza foarte mult pentru sigla aia, pentru nume. Exista telefoane la fel sau poate mai bune, care sunt si mult mai ieftine. Apple e o fita de prost gust, care nu merita banii.