| Florindo_Stancu_1990 a întrebat:

Mi-a adus cadou o prietena din Australia un iphone 4!
Iphone-ul nu mergea in nici o retea asa ca a trebuit sa folosesc Gevey sim toata bune frumoase telefonul mergea bine internet la fel pana intr-o zi cand nu agveam ce face am dat update la software deci am bagat soft-ul 4.3.4 si am ramas cu iphon-ul blocat imi cerea sa introduc sim valid si sa conectez la itunes sim valid nu am avut caci foloseam gevey sim asa ca m-am dus la un service de resoftari pentru ca am zis ei se pricep si o sa imi actualizeze telefonul. am luat iphone-ul dupa 2 zile si la primul restat a ramas blocat deci se vedea doar marul pe ecran, cei de la resoftari mi-au zis ca nu trebuie sa il inchid sub nici o forma. mi-a conectat iar iphonul la calc lor si in 2 minute a fost gata, chestia e ca de fiecare data cand il inchid sau mi se termina bateria ramane blocat aparae doar marul pe ecran asa ramane pana se termina bateria. un amic mi-a spus ca daca am softul 4.3.4 pos sa il resoftez utilizind redsn0w.
Cu itunes nu am cum se il resoftez pentru ca nu imi citeste cartela. daca cineva crede ca poate ajuta rog sa lase un post!

2 răspunsuri:
| xXSpikeXx a răspuns:

Nu stiu...trebuia sa iti bagi inapoi versiunea anterioara.Trebuia sa te duci la un service specializat in asa ceva nu la toti oamenii de pe strada.
Bafta sper ca te-am ajutat cu ceva.

| SoftGsm a răspuns:

Daca e codatt pe Australia e f ieftin de facut neverlocked, 100 de lei, sau in zona.