Întrebare recomandată | ScattaRullz a întrebat:

Mi-a fost furat iphone-ul 5s recent si am incercat sa intru pe Apple ID, dar nu imi mai recunoaste contul. Stiti cumva de ce? Este posibil sa imi fi restartat iphone-ul? Am nevoie, va rog, de niste sfaturi sa imi recuperez telefonul furat. DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| BountyWG a răspuns:

Poti sa megi la poltie.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai un Imei pe cutia mobilului, fugi repede si da un telefon la iphone iar daca nu raspunde azi suni maine la 10:00 am le dai IMEI si se va paraliza activitatea mobilului iar hotul suge... Pt informatiile tale cand o sa ai alt smartphone iti instalezi o aplicatie de tracking si o sa aflii prin satelit unde e mobilul ca sa mergi cu politia dupa infractor si il prinzi in flagrant

| ScattaRullz explică (pentru mgtow):

Am aplicatia de tracking Gaseste iphone-ul, doar ca imi solicita icloud-ul si am impresia ca mi-au dat reset, iar eu nu mai pot sa-mi accesez contul sa il gasesc.

| BountyWG a răspuns:

Pe cutia telefonului ai codul IMEI. Mergi la politie si declara-l pierdut si ofera-le politistilor imeiul. Asa il vor putea localiza

| andutzu2000 a răspuns:

Eu zic sa te duci la politie si sa le dai i.m.e.i-ul telefonului pentru al găsi.

| Dragomir_Rafaela_1998 a răspuns:

Buna, imi pare rau pentru tine.
Daca cineva avea sistem de urmarire pentru telefon... poti sa incerci sa l localizezi. E important sa mergi la politie.E posibil sa ti fii restartat contul. Incearca sa ti trimiti o noua parola pe email. Funda?

| ScattaRullz explică (pentru Dragomir_Rafaela_1998):

Daca mi-a restartat contul nu mai e nimic de facut?

| ScattaRullz explică (pentru Dragomir_Rafaela_1998):

Cand incerc sa recuperez parola nu imi mai trimite niciun email si la intrebarile de siguranta nu e niciun raspuns bun,

| BountyWG a răspuns (pentru ScattaRullz):

Poti sa megi la poltie.

| 30CENT a răspuns:

Daca i-ai vazut fata poti sa-l reclamezi la politie descriind-ui fata ochii inaltimea parul... asa vor aduna suspecti si probabil il vei gasi...

| ScattaRullz explică (pentru 30CENT):

I-am vazut de la spate, stiu doar cateva detalii minore, nu cred ca ii va ajuta cu ceva.