| ScattaRullz a întrebat:

Mi-a fost furat si restartat icloud-ul de pe iphone. Cum pot sa localizez iphone-ul? Am incercat deja faza cu politia si mi-am facut sperante, dar dupa mi-au adus ei aminte ca traim in Romania prin anularea urmaririi penale. Sunt pe cont propriu, cine imi poate spune ce sa fac? DAU FUNDAAA

6 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Nu mai ai cum. Daca aveai iCloud-ul tau bagat in el si aveai "Find my iPhone" pornit asa il puteai gasi conectandu-te pe alt iPhone cu acelasi cont iCloud iti arata unde se afla telefoanele cu acelasi cont.
Asa nu mai ai ce face. Pe baza de IMEI is Bull ***-uri. Daca se putea gasi nu ar mai exista telefoane blocate iCloud ( furate ) ca toata lumea le-ar putea gasi si suna la politie.
Bafta.

| ScattaRullz explică (pentru FlorinCiokan):

Am si aplicatia aia, dar se pare ca mi-au resetat iphone-ul, asta inseamna ca e icloud-ul blocat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru ScattaRullz):

Dacă aveți cod la el nu pot intra în el decât dacă sunt băieți deștepți.
Treaba e ca dacă lau resetat sunt idioți.
Trebuiau sa ii scoată adresa de icloud și pentru asta au nevoie de parola de la incloud.
Deci cel mai probabil lau resetat și acum e blocat în icloud.
Stai liniștită.
Deblocării în icloud se fac foarte greu.
Motiv pentru care idioții aia nu vor putea folosi telefonul dacă lau resetat.

| ScattaRullz explică (pentru anonim_4396):

In sfarsit ceva bun. Totusi localizarea telefonului este imposibila de una singura, nu?

| FlorinCiokan a răspuns (pentru ScattaRullz):

Pai nu ti-l poate reseta iPhone-ul deoarece o sa le ceara contul tau iCloud. Dac a ai aplicatia aia fa cum am zis cred ca si pe pc poti descarca find iphone si o sa vezi ce telefoane sunt conectate la acel cont si acolo ai multe optiuni ce poti face cu ele. Bafta.

| saftaiiustin a răspuns:

Normal daca nu ai nimic instalat de urmarire singurul mod e prin codul IMEI
Dar doar politia poate sa localizeze utilizand ala... dar si ei au nevoie de o aprobare pentru a putea identifica telefonul.