Întrebare recomandată | yopy a întrebat:

Mi-a fost furat telefonul si aveam abonament facut la cosmote. Cum trebuie sa procedez sa inchid cartela, sa o declar furata, unde trebuie sa ma duc si ce trebuie sa fac? Ce acte imi trebuie? FUNDA.

Răspuns Câştigător
| Phantom933 a răspuns:

Te duci la cosmote, buletinu sau daca nu e pe numele tau te duci cu persoana respectiva si il declari furat, si ei ti-l inchid..totul se intampla in 2, 3 minute.

13 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Te duci la centrul de unde ai luat telefonul iar ei iti vor spune ce e de facut.

| unknownn a răspuns:

Pai daca ti s-o furat cartela de cosmote banuiesc ca trebuie sa te duci la Vodafone sau la Orange, nu?

| PinkPanther a răspuns:

In primul rand suni la ei sa iti inchidacartela, si maine mergi la orice cosmote cu bulatinul si iti fac ei alta, prima cartela e gratis.

| Maryan_Voicu_1993 a răspuns:

Te duci la ei si le dai Imei-ul

| FrumoasaTa a răspuns:

Cred ca ar trebui sa pleci la agentia Cosmote din oras si sa spui cum sta treaba si ca doresti sa blochezi numarul.

| Axz_axn_1978 a răspuns:

Suni de pe alt tel la cosmote si declari nr, abonament inchis

| alexandruth a răspuns:

Suni la cosmote si declari ce si cum, sigur te vor ajuta. happy

| FReAkAzO1d a răspuns:

Suni la Cosmote sau te duci la reprezentanti

| aiCEVAcuMINE a răspuns:

Suni si iti inchizi abonamentul asta in caz ca nu e prea tarziu

| Preda_Mariana_1972 a răspuns:

Suna imediat la cosmote sau du-te la un sediu nu mai sta altel vorbesc aia de o sa te usture la plata.

| razvi177 a răspuns:

Daca abonamentul ii facut pe numele tau te duci la cel mai apropiat sediu cosmote si ii spui ce ai patit o sa iti explice operatorii de acolo cum trebuie de ce ai nevoie si ce nu

| Mully a răspuns:

Pai suna sau du-te la Cosmote si sune acolo sa iti inchida abonamentul.P.S. Si mie mi s-a furat odata telefonul si tot asa am procedat.

| Ssubtil a răspuns:

La Cosmote te duci man... laughing