| gorgonzola13254 a întrebat:

Mi-am actualizat androidul ca de obicei dar de data asta nu stiu de ce nu se mai aprinde telefonul... Ramane blocat la imaginea cu "Samsung"... A da, telefonul este Samsung Galaxy S III. O rezolvare? Cum pot deschide telefonul fara a aparea alte complicatii?!

Răspuns Câştigător
| AliLina2 a răspuns:

Se poate scoate bateria si reinstala bateria dupa cateva zeci de secunde sau mai bine 1-2 minute, apoi se reincearca pornirea. S-ar putea sa fie nevoie si de o resetare de genul https://www.youtube.com/watch?v=3t4qc8Fai74

| halogen001 a răspuns (pentru halogen001):

Am avut instalat pe un Allview o aplicatie si s-a blocat cu ecran negru. Am scos bateria, am pus-o la loc si a pornit, am dezinstalat aplicatia si totul e fost ok.
Factory reset: am vazut ca se misca greu si i-am dat factory reset dar din meniul android, nu a fost nevoie de pornire pe butoane. Inainte de asta am copiat tot din el inclusiv aplicatiile cu un extractor de aplicatii. Dupa reset a mers si mai inainte de factory happy - au disparut si aplicatii care erau pe telefon la cumparare, deci a fost un factory reset "adevarat". Am bagat aplicatiile la loc (le aveam salvate). De cardul de memorie nu s-a atins, in rests-a sters tot din telefon si merge bine. Actualizarile pot fi cu probleme. Daca nu aduc modificari substantiale in bine (si de obicei sunt minore), mai bine e sa nu facem update, daca nu avem o metoda de a reveni la cea fost.

3 răspunsuri:
| AliLina2 a răspuns:

Ce versiune ai vrut sa ii bagi? am mai vazut la un coleg, tot s3 avea si a bagat versiunea 4.3 dar apoi cand l-a aprins nu mai vroia sa intre in meniu..tot asa i-a ramas si lui.l-a costat 3 sau 4 milioane sa il repare.