| Lixandru_Marina_1983 a întrebat:

Mi-am blocat cartela cu codul PUK.
Solutie?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Daca ai tastat PUK gresit si e blocata trebuie sa suni la operatorul de telefonie mobila ce folosesti. sau daca ai blocata sim si nu stii PUK, la fel. suna la Orange, Vodafone sau cosmote. ei au sa-ti spuna codul de deblocare.

| Lixandru_Marina_1983 explică (pentru gelu1970):

Da da faza e ca nu mai pot baga codul PUK.imi deschid telefonul si imi apare puk blocatSi am sunat, trebui sa ma duc la o agentie de cosmote sa-mi faca alta cartele tot cu acelasi nr.

1 răspuns: