| Alinaaa06 a întrebat:

Mi-am blocat telefonul si nu stiu codul puk la cosmote, va rog sa ma ajutati cine stie.

1 răspuns:
| CosmoteRomania a răspuns:

Buna Alina,

Pentru a afla codul PUK ai urmatoarele variante:
1. Prin tastarea codului *100# si urmand instructiunile afisate pe display-ul telefonului tau;
2. Prin apelarea de pe orice numar de telefon de cartela preplatita COSMOTE a Serviciului de Relatii cu Clientii disponibil la numarul de telefon gratuit 1234, accesand tastele: 1 ("Pentru limba romana"), 1 ("Pentru credit, extraoptiuni si alte informatii despre contul tau"), 7 ("Pentru a afla codul PUK");
3. Prin accesarea contului MyAccount, sectiunea "Contul meu", tab-ul "Cod PUK".
Pentru modelele de telefoane Sagem sau Motorola, pentru introducerea codului PUK te rugam sa tastezi pe telefon urmatoarea secventa:
**05*PUK1*NOU PIN*REPETARE NOU PIN#