| AdrianWSS a întrebat:

Mi-am cumparat de curand un Samsung galaxy note 3 si am 2 probleme cu care tot imi bat capul cu ele si nu gasesc nici o rezolvare!

1. Daca vreau sa accesez un link de pe facebook de exemplu imi apare mereu acest mesaj http://postimg.org/image/fsk7fmphh/ dupa bifare vreau sa finalizez actiunea cu "Intotdeauna", iar apoi imi apare de fiecare data acest mesaj http://postimg.org/image/6nzbjsp31/, Da am sters acele valori impilicite dar fara rost tot asa imi apare stiti vreo rezolvare la aceasta problema?

2. M-am uitat la multe videoclipuri despre acest note 3 pe YT si aprox. la toti vedeam ca tastatura era de culoare alba. Multi spun ca dupa ce si-au facut upgrade de la android 4.3 la 4.4.2 i s-a schimbat culoarea...dar la mine nici cand era 4.3 nu era alba si nici acum cand am 4.4.2

5 răspunsuri:
| UndeadEnigma a răspuns:

S-ar putea sa ai o replica.

| AdrianWSS explică (pentru UndeadEnigma):

Nu e replica e cumparat personal din magazinul Altex, iar daca presupui ca e o replica explica-mi de ce are toate caracteristicile unui original.3 gb RAM, 13 mp camera 2, 3 ghz; un raspuns pe subiect va rog...

| UndeadEnigma a răspuns (pentru AdrianWSS):

Inainte nu ai precizat de unde l-ai cumparat si nu aveam de unde sa stiu, iar eu am crezut ca l-ai cumparat de la un bisnitar de la coltul strazii. Incearca sa faci o resetare. Daca nici asta nu merge, si daca nu ia-i facut root, du-te cu el la garantie. Samsung mai are unele probleme hardware.

| AdrianWSS explică (pentru UndeadEnigma):

Daca e sa fie vreo problema e legata de software
root i-am dat imi facea asa si pe fosta versiune android 4.3 si imi face si acum pe 4.4.2

| UndeadEnigma a răspuns (pentru AdrianWSS):

Am zis "hardware", nu software. Daca te duci cu el la garantie, e posibil sa iti schimbe placa de baza. Dar intai, unroot.