| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am cumparat nu demult un Samsung Galaxy Ace S5830 si ma tine bateria cam o zi.Adica daca il incarc de exemplu la 7 urmatoarea zi la aceasti ora trebuie sa il incarc din nou.Si nu folosesc aplicatiile atat de mult sa zici ca asta ii consuma bateria.Este normal pentru acest model sa tina asa putin bateria? Precizez ca nu i'am formatat bateria, am intrebat la magazinul de unde l-am luat si a spus ca nu este nevoie.

Răspuns Câştigător
| YoBuDy a răspuns:

Daca telefonul tau are android ca sistem de operare, este oke sa tina atat, desi era indicat sa formatezi bateria chiar daca cei de la magazin au spus ca nu e nevoie. Mai lasa-l cateva zile si o sa te tina probabil mai mult decat o zi, pe la o zi/jumate... dar nu e nimic ciudat cu telefonul, acestea pe android asa tin, chiar si in stand by (adica daca nu folosesti aplicatiile)

Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| sergiu100000000 a răspuns:

Pai mergi si ia o baterie mai puternica si lasa telu la formatat 24h

| Floor003 a răspuns:

Problema este ca telefonul nu este formatat, tine-l 12 ore la incarcat tinandu-l inchis.Repeta operatia de 3 ori si o sa te tina 2-3 zile bateria.Si eu am avut probleme de genul si am facut astfel si acum ma tine in jur de 2 zile daca folosesc aplicatiile, cand nu le folosesc ma tine chiar si 4 zile uneori!