| WhatAmIIF333 a întrebat:

Mi-am cumparat un card sd de memorie 16 gb.Nu am mai avut pana acum asa ceva.Eu pur si simplu nu stiu sa il folosesc.Eu l-am luat ca nu mai am memorie la telefon.Si l-am bagat in telefon si am vazut ca imi apare la manager fisiere memoria de la telefon care e gata si memorie de la card care e libera si nu are nimic pe ea.Am vrut sa instalez o aplicatie si mi-a zis ca nu mai am destula memorie.Ce? Eu mi-am bagat cardul acela si atat! Nu i-am facut nimic pe telefon! Aha.Am mai observat ceva.Ca atunci cand e cardul inauntru toate pozele ce le-am facut eu s-au dus, dar cand am scos cardul au aparut.Interesant ca numai astea. Pozele descarcate nu s-au dus atunci.
1.Va rog sa imi explicati cum sa folosesc acel card.Tot ce vreau eu este sa pot descarca aplicatia

2.De ce cu acel card inauntru au disparut pozele?

Dau funda

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Aplicatiile se duc pe card doar daca ai telefonul rootat. Tu nu ai marit cu nimic memoria interna a telefonului cu acel card, daca asta credeai. Mai sterge din aplicatiile vechi pe care nu le folosesti si daca poti instaleaza o aplicatie de curatare/eliberare memorie. Dupa ce bagi cardul muta pe el, din memoria interna a telefonului pozele, muzica si video pe care le ai.

| WhatAmIIF333 explică (pentru darrio2007):

Dar cum da fac asta? Zimi ca nu stiu.

| darrio2007 a răspuns (pentru WhatAmIIF333):

Cu ajutorul unui pc sau laptop. Cum ti-a raspuns Audreyyy.

| Krax256 a răspuns:

Sau poti intra in aplicatii si poti muta pe card tot ce se poate din ele.

| Audreyyy a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa conectezi telefonul la computer, printr-un cablu USB, dupa ce introduci cardul in telefon, bineinteles. Apoi doar muti fisierele din memoria interna a telefonului pe card. Desi ai putea face asta si din setarile telefonului.