| SmileNicole a întrebat:

Mi-am cumparat un iphone 4 codat pe Orange Franta, as dori sa stiu care este cea mai ieftina decodare.

Răspuns Câştigător
| Alphabeat a răspuns:

Hei,
In jur de 100 lei cred, depinde de fiecare centru, oras.

20 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Gratis.Daca accepti sa ti-l decodez eu o fac gratis.Asta e tot. Daca esti curioasa sau curios ma gasesti pe aici.

Alte răspunsuri
Răspuns utilizator avertizat
| MarinasChristy a răspuns:

Sub 150 lei nu gasesti, se decodeaza foarte greu si platesti scump...

| relian a răspuns (pentru MarinasChristy):

Eu il decodez gratis si factory unlock.Bine ca eu platesc dar doar 2-3 dolari atat. Vreau sa arat sau sa verific daca e asa cum eu spun, adica sa decodez telefoane cu 2-3 dolari.Eu practic asa decodez, am facut-o pana acum la vreo 6 iphoane, dar cineva pe aici mi-a spus ca cele din Europa nu pot fi decodate asa cum spun eu.Eu am spus sa decodati iphoanele pe ebay pe America ebay ca acolo gasesti si cu un dolar.Multi pe aici au spus ca vorbesc prostii si eu de aia acum vreau sa vad si daca e asa ca mine sa va arat voua romailor unde si cum sa faceti asta ieftin.Deci pentru un singur iphone o fac gratis. Dupa, arat la toti pe aici unde am facut decodarea si cat m-a costat.Deci tipa sau tipul in cauza de aici care a pus intrebarea are ocazia sa decodeze gratis telefonul. Bineinteles asta daca vrea. Daca nu e ok poate merge vorba ta sa plateasca peste 150 de lei care cred ca vine 50 de dolari cred.

| RazvyCrazV a răspuns:

1.Instalezi un program numit iut 0.6.1.
2.Conectezi telefonul prin U.S.B.
3.Intri in program.
4.Selectezi modelul.
5.Alegi ios-ul (ca sa afli ios-ul intri in setari, general).
6.Bifeaza agree(doar daca nu e deja bifat).
7.Click Unlok.
8.Astepti sa se incarce.
9.Se va deschide un nou program cu titlul succes.
10.Click accepta.
Este gratuit.

| RazvyCrazV a răspuns:

Poti cumpara un gevey sim de pe shop mania.ro cu 26 ron.Doar introduci acel slot sim impreuna cu un micro sim din orice retea. Dupa te duci in modul avion si il activezi si il dezactivezi si va fi neverloked.Si eu mi-a cumparat un iphone 4s codat pe softbank Japonia si am procedat la fel.

Alte răspunsuri