| eubaiatulsexi a întrebat:

Mi-am cumparat un iphone 5 si am contul icloud de la proprietar dar imi este frica ca acesta sa nu schimbe parola de la cont sau sa-l blocheze. Deci am dezactivat find my telephone, mai poate sa faca ceva daca eu am dezactivat comanda? Ma refer sa-l blocheze etc. Daca nu ai icloud mai poti vorbi la telefon?

3 răspunsuri:
| WaNt3D1856 a răspuns:

Vorbeste cu proprietarul sa scoata contul de iCloud.

| eubaiatulsexi explică (pentru WaNt3D1856):

Da, il scoate dar in shimb eu nu pot face un nou cont imi zice" pe acest iphone s-a creeat nr maxim de conturi maxime"

| WaNt3D1856 a răspuns (pentru eubaiatulsexi):

Da mesaj sau suna pe cineva de la un service Apple, vor gasi o solutiewinking