| Joe_Mike_1990 a întrebat:

Mi-am cumpărat un lumia 625 de la Orange si are garantie doi ani
Tot îmi apărea o actualizare la Windows phone 8.1
Am vorbit cu unul care se pricepe la treburi de-astea si a zis ca e ceva normal sa ai un uptate care era desigur venit de la Microsoft
Acum bateria la tine jumătate de zi când înainte ținea doua zile
Or să imi faca Orange telefonul la softul original? Am garantie

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu se poate. Update-urile sunt facute sa imbunatateasca softul nu sa mareasca consumul. Este alta problema. Vezi ca pe garantie trebuie sa ai un numar de telefon. Suna acolo si intreaba. Cei de la Orange au un contract cu o firma nu ei repara telefoane. Nu stiu prea bine telefoanele cu Windows dar si ele trebuie sa aiba revenirea la softul original. Trebuie, doar, sa salvezi datele din telefon pe net sau pe un card.