| MaRy_2365 a întrebat:

Mi-am cumparat un Samsung galaxy note 2 acum aproape 2 saptamani. La inceput bateria m-a dus cam 3-4 zile. Iar de cateva zile o incarc si mi se descarca intr-o zi. Am inceput sa inchid telefonul cand nu-l folosesc, dar ceea ce e curios ca l-am incarcat aseara pe la 8 si azi de dimineata tot pe la 8 era bateria moarta de-a binelea desi nu l-am folosit deloc (mentionez ca nu l-am mai inchis.)
De asemenea il am dat pe economisire baterie si toate chstiile alea (GPS, WI-FI,...) le am inchise, iar la inceput nu le aveam asa si ma tinea mai mult.
Intrebarea: DE CE ma tine atat bateria?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Nolifenodeath a răspuns:

Pai pot fi multe motive nu ti-ai lasat la formatat bateria sau ti-ai stricato tu bateria.

| Maryanbtm1996 a răspuns:

Eu zic sa ai dai resetare din fabrica la telefon si daca proplema nu se rezolva trebuie sa te duci la un service..si nu te lua dupe specificati de obicei un smartphone trebuie sa al tina bateria o zi in conditi medi de folosire.Bafta Funda?