| Membru23 a întrebat:

Mi-am cumparat un Samsung galaxy s5670 FIT si am cartela de frog cu internet webnwalk activat ( pe iphone imi merge ) dar pe Samsung nu reusesc in niciun fel sa il fac are android 2.3.4 pe el.
Va rog frumos sa ma ajutati urgent!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Cu plăcere!

Aici ai dreptate, cele două NU se pot compara...
Bună alegerea!

Toate cele bune.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Depinde de unde ( sau de la cine l-ai cumpărat ) - e POSIBIL să fie codat pe altă reţea ( Orange, spre exemplu ).

Eventual, încearcă să pui altă cartelă de Orange/Vodafone/Cosmote şi vezi dacă merge...

| Membru23 explică (pentru bursuc001):

Pai merge pe Vodafone ca se fac setarile automat, dar pe frog am dat mesaj si imi zice ca nu e compatibil ( acelasi mesaj pe iphone dar acolo am reusit cu jailbreak si cu tether me) dar ar trebui sa mearga ca e smartphone...

| bursuc001 a răspuns (pentru Membru23):

Interesant...

Nu ştiu ce să zic, nu-mi vine acum altă idee.

Dacă şti sigur că nu-i codat ar TREBUI să meargă.

| Membru23 explică (pentru bursuc001):

Multumesc de ajutor, dar am decis sa vand telefonul si sa raman la iphone. nu se compara big grin

| bursuc001 a răspuns (pentru Membru23):

Cu plăcere!

Aici ai dreptate, cele două NU se pot compara...
Bună alegerea!

Toate cele bune.