| slow0 a întrebat:

Mi-am cumparat un telefon de la Orange si mi-am făcut un abonament pe 2 ani, acum câteva zile, am plătit avansul pentru telefon...etc.Acum nu sunt mulțumit de telefon, as putea sa închid abonamentul?

Răspuns Câştigător
| AlexPatriciu a răspuns:

Bineinteles ca poti, te duci la Orange si le spui ca vrei sa reziliezi contractul nu este nici un fel de problema, iar daca exista vreun cost pentru reziliere sunt sigur ca nu este scump deloc, la orice contract facut in UE legea spune ca ai o perioada de 15 zile in care poti rezilia pe absolut orice motiv chiar si ca pur si simplu nu mai vrei. Deci du-te cu toata increderea si incheie abonamentul! sper ca te-am ajutat ..Succes!

| slow0 explică (pentru AlexPatriciu):

Am înțeles, dar banii pe care i-am oferit în avans ii primesc înapoi?

| AlexPatriciu a răspuns (pentru slow0):

Normal ar fi sa iti dea si banii inapoi, depinde ce este stipulat in contractele lor standard pe care le fac cu tot felul de chichite. de ex eu acum ceva timp am reziliat un contract tip abonament la Vodafone si am platit 120 de ron pentru reziliere am primit inapoi si avansul dat ..totul a fost ok.

6 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Sigur!
Daca il platesti integral pe 2 ani.

| UserRo10 a răspuns:

Abonamentul il poti inchide cand expira co tractul, adica peste 2 ani. Sau platesti o taxa ce era mentionata pe co tract si il opresti imediat. Taxa aia oricum e cu mult mai mare decat costa telefonul

| Sarcopt a răspuns:

Poți să-l închizi, dar te obligă să plăteşti reziliera lui care este foarte scumpă.

| mihaitudorboss a răspuns:

Da exista la 14 zile de ramburs