| Aleks7 a întrebat:

Mi-am luat azi un Samsung Galaxy S II. Bateria trebuie formata prima oara, lasat mai mult la incarcat telefonul, in jur de 12 ore. Dar are ceva daca in timp ce sta in priza ma joc pe el? Afecteaza formatarea cu ceva? :-s

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La telefoanele android cum este al tau, nu mai trebuie formatată bateria, il poti descarca pina la 40% si il incarci pină la 80% cit de des posibil, pentru a intarii bateria telefonului, si a îi prelungii viața bateriei.

| CrYsTyYy a răspuns:

Iti recomand sa-l lasi sa se incarce 10-20 ore inchis...