| D1234667890 a întrebat:

Mi-am luat ieri un Allview a5 quad si mi se descarca bateria foarte repede... din ce cauza?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si mie la fel

| daassh a răspuns:

Pentru ca are doar o capacitate de 1700 mAH, pe langa ca are un ecran mare, procesor, rami care sunt tinuti "in viata" de acea baterie mai sunt si celalalte procese pe care le lasi deschise sau sunt standard care de asemenea mananca din baterie, asa ca nu poti avea mai pretentii sa te tina bateria.Mult succes!

Răspuns utilizator avertizat
| kim0 a răspuns:

Pentru ca trebuie sa formatezi bateria cand cumperi un telefon nou.