| Anonim3337777777 a întrebat:

Mi-am luat niste casti noi bluetooth pentru telefon si au microfon incorporat. Se numesc ETTE S66. Problema e ca, daca vorbesc la telefon de la microfonul castilor se aude mult prea incet si cei cu care vorbesc imi spun ca ma aud incet. Cand vorbesc fix de locul unde e microfonul se aude putin mai tare dar totusi nu suficient. Oare care sa fie problema? De unde trebuie setate?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de soft-ul din telefon, dar si de sensibilitatea microfonului.

| AlexFl10 a răspuns:

Este o problema, daca vrei sa vorbesti cu acele casti, trebuie sa le deconectezi cand raspunzi, si dupa ce ai raspuns trebuie sa le conectezi, daca nu merge, inseamna ca microfonul este acoperit de ceva in interior.