| eli30 a întrebat:

Mi-am luat o cartelă de reincarcare cu credit, iar eu de obicei mi-o iau direct cu minute, iar acum nu știu cum sa transform creditul în minute și toate cele...

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Eu sunt în Telekom, dar nu am auzit de cartelă cu minute, ci doar cu credit.
Creditul va fi transformat în minute de catre un operator telefonic. La unele companii merge și dacă apelezi *100# și apoi urmezi pașii respectivi.
Dar cel mai simplu este dacă vei suna la un operator telefonic direct de pe numărul respectiv.

| Bondarel99 a răspuns:

E bataie de cap sa suni la numerele alea asa ca cea mai simpla metoda e sa intri pe site (Orange, Telekom etc) la sectiunea extraoptiuni cartela prepay si gasesti acolo optiunile. Pentru 5 euro, 6 euro sau cat ai tu si esti dispus sa dai pe luna. Dar si aia de 5 euro e suficienta, de obicei ai nelimitat minute in retea si in afara destule, netul iti ajunge.

| Lioana a răspuns:

N-ai spus in ce retea esti. In Orange apelezi *100# si intri intr-un meniu de unde poti activa optiunea dorita.

| IoanWild a răspuns:

Salut! Vei fi nevoit sa alegi optiunea potrivita tie, aceasta fiind cu mai multe minute, net sau sms-uri, dupa necesitate. Aceastea variaza insa poti consulta *100# si acolo vei fi informat de cum si cat primesti. Totul va fi in functie de creditul disponibil. Eu personal ma axez pe minute nationale&internationale si net pe mobil. Bafta!