| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am luat un iphone 4s negru, nu avea icloud, i-am facut eu icloud.
Codat nu este, am si vazut ca nu este codat.
Ce ziceti ca pot face cu el? Mie imi place cum merge, dar nu ma lasa sa iau aplicatii pe el,
ca sa iau aplicatii pe iphone 4s negru zice sa completez icloud. Nu stiu sa il completez sa il fac, nu stiu cum e facut icloud, de cand l-am luat poate trebuie pus la alt iphone sau pe pc.
Daca da, sa imi ziceti sa il pun la pc si ce sa fac?
Are 16 gb telefonul, nu ii merge butonul de home mereu, am si un iphone 4s alb care ii merge butonul de home. Ma pot descurca si asa cu cel de pe display. Ala alb il pot tine de piese ca de piese este?

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

IPhone 4s este piesa de muzeu, nu mai e telefon functionabil.

| anonim_4396 explică (pentru doctorandus):

E bun și asa

| Wr3nch a răspuns:

Iti trebuie un cont Apple. Ala e moca. Dar problema e ca nu va merge nimic pe el. Nici Facebook, nici whatsapp, nici altele.

| anonim_4396 explică (pentru Wr3nch):

Am pe el
ca ii am facut dar nu ma lasa sa iau aplicatii
zice cand iau aplicatii
sa ma conectez la un id Apple dau sa ma conectez la id Apple il bag si dupa zice sa il finalizez
si dupa ce eu ii dau sa il finalizez
tot icloud-ul
in tot
dupa din icloud-ul ala ma nu e nimic
nu stiu cum si aplicatii am vrut sa iau care mai sunt si acum pe ios 9 am ios 9 pe el si mai sunt aplicatii asa
dar poate sa pun pe alt iphone icloud
sa fac icloud cum spune acolo

| johnnny123 a răspuns:

"mie imi place cum merge"

Ce anume îți place cum merge? Că pe telefonul ăla nu mai merge nicio aplicație recentă.

| anonim_4396 explică (pentru johnnny123):

Mie îmi place și asa