| untu a întrebat:

Mi-am luat un smartphone,, Microsoft Lumia 435" si pentru prima data pun la incarcat, dar in cat timp trebuie sa stea la incarcat?

23 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

O sa iti para rau ca l-ai luat rolling on the floor

| untu explică (pentru Clorox):

De ce? Explica-mi si mie!

| Clorox a răspuns (pentru untu):

Are foarte putina memorie RAM care in viitor o sa-ti proceseze din ce in ce mai greu, nu mai zic de procesor, sunt praf!

| untu explică (pentru Clorox):

Si ce imi recomandati unul foarte bun?sad

| raMLesS a răspuns:

Roaga-te la bunul Dumnezeu si ti-l va incarca el prin puterea divinitatii.

| Gonrax a răspuns:

Nu trebuie să-l mai pui 12 sau 24 ore la încărcat, smartphone-urile din ultimul timp nu mai au nevoie de calibrarea bateriei

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Am avut si eu in trecut ceva asemanator, parerea mea este ca sunt niste telefoane '' tampite '' rau de tot. happy

| untu explică (pentru DenisaNicoletaG):

Esti sigura? Ce problema ai avut? O sa merg din nou in oras si voi cere sa-mi se schimbe altul cu plata in diferenta! Dar deocamdata o sa mai dau sansa doua saptamani sa vad cum functioneaza!

| untu explică (pentru DenisaNicoletaG):

Si ce imi recomandati unul foarte bun? sad

| Clorox a răspuns (pentru untu):

Ce buget ai?

| untu explică (pentru Clorox):

Pana la 2000 de RON! ( 20 milioane de lei vechi)

| Clorox a răspuns (pentru untu):

Pai asta este foarte bine, poti sa-ti iei niste telefoane destul de bune pentru 2017!
Acum ca am aflat bugetul, ce vrei de la un telefon?

| untu explică (pentru Clorox):

Internet,filmare foto-video si aplicatii amuzante!

| CdeMetal a răspuns:

Bateria telefoanelor din ziua de azi vine deja calibrată din fabrică, incarcă-l doar cât e nevoie.

| jon987654321 a răspuns:

Il descarci pana se inchide si dupa il lasi 12 ore inchis la incarcat.

| untu explică (pentru jon987654321):

Timp de 3 ori la incarcat timp de 12 ore?

| jon987654321 a răspuns (pentru untu):

Nu,doar odata, eu cu telefonul meu nu am mai facut asta si nu prea mai e cazul dar nu strica daca il lasi pentru prima oara.

| untu explică (pentru jon987654321):

Bine,iti multumesc frumos pentru sfat!

Răspuns utilizator avertizat
| ShutUp01 a răspuns:

Serios? Ai luat un telefon de *** si nici nu stii cat trebuie sa incarce? laughing
Eu am Galaxy J5 si imi ia vreo 3-4 ore pana sa se incarce complet.In cazul telefonului tau cred ca va dura cu vreo...7 ore mai mult? Fa si tu un calcul.

| ShutUp01 a răspuns (pentru ShutUp01):

Chiar crezi ca ma intimidezi daca imi evaluezi raspunsul ca fiind eronat si nefolositor? Nu-mi pasa, oricum mai am vreo 3. Ce... laughing

| Madalinaaaaaaaa a răspuns:

Telefoanele din ziua de azi nu mai necesita incarcare ca pe vremuri.