| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am pierdut cartela Orange.
Cum o pot recupera? Daca imi da alta cartela cu acelasi nr de tel. trebuie sa platesc?

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca vrei acelasi numar si esti de ex. la Orange te duci la ei cu buletinul si iti da cartela cu acelasi numar gratuit!

| anonim_4396 explică (pentru Simpatic):

Nu sunt la Orange abonat si nu am act de identitate

| Demidol a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum sa nu ai act de identitate? Daca ai sub 14 ani, numai un parinte poate rezolva problema.

| anonim_4396 explică (pentru Demidol):

Am 28 de ani si l-am pierdut

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci lasa acea cartela si cumpara alta...iar buletinul esti obligat sa il faci fie ca e pierdut deteriorat, expira etc

| anonim_4396 explică (pentru Simpatic):

Da normal ca o sa il fac.

| Demidol a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti poti face oricand (de fapt, e obligatoriu) un act de identitate.
Poti cere o noua cartela cu acelasi numar. Trebuie doar sa le dai niste amanunte despre cartela/contactele/convorbirile tale, intrebari pe care ti le vor pune ei. Daca nu stii, nu obtii acelasi numar.

| Clorox a răspuns:

Exista optiunea de a-ti dezactiva cartela pierduta si de a-ti baga numarul acela intr-o cartela noua. Nu mai stiu sigur daca trebuie sa platesti, la telekom nu platesti.

| BurteaSebastian a răspuns:

Da trebuie sa platesti