| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am pierdut telefonul la un festival, există vreo modalitate de a-l recupera? Probabil l-am scăpat pe undeva și l-a luat vreun om, pentru că l-am căutat peste tot pe unde am fost după ce mi-am dat seama că nu mai era, și nu l-am găsit.Am blocat Sim-ul, era pe abonament, și pentru a debloca telefonul trebuia să introduci un model sau răspunsul la o întrebare.Nu cred că le știa cineva, dar pot fi aflate?

6 răspunsuri:
| Porttocalaaa a răspuns:

Nu,nu pot fi aflate, dar se poate reinstala soft-ul telefonului si astfel dispar parolele. Si nu, nu ai cum sa il mai recuperezi, pentru ca si eu am avut Balul Bobocilor in toamna asta si mi-a fost furat telefonul si nu l-am mai gasit. Imi pare rau. sad

| davidtm a răspuns:

Cu un singur mod se poate cauta telefonul.
daca stii imei-ul telefonului.
daca ai acel imei, te duci la politie cu el..si zici ca e imei-ul telefonului pierdut.(habar n-am daca costa ceva bani)
la mine imei-ul se gaseste in factura, sau pe cutia telefonului.
cred ca orice imei ar trebui sa contina 15 numere.
deci cauta prin factura, sau pe cutia telefonului.
P.S:ce telefon ai avut?

| SpiritOfAlchemy a răspuns (pentru davidtm):

Sony xperia SL... Și da am imei-ul dar nu cred ca cei de la politie ma vor ajuta

| Marylol a răspuns:

Pune si tu anuntul in ziar si ofera o recompensa sau la politie telefonul este performant asa ca cei de la politie sa nu spuna ca nu pot sa til gaseasca

| davidtm a răspuns (pentru SpiritOfAlchemy):

Du-te la politie, eu asa stiam.
incearca si tu.ca nu mori.

| SpiritOfAlchemy a răspuns (pentru davidtm):

M-am dus.Cică îmi trebuie martori care au văzut furtul.Doamne ce retardați rolling on the floor))