| PinguIstHEBest a întrebat:

Mi-am reincarcat ieri telefonul si nu imi merge 4g-ul,sunt pe Orange, l-am repornit de vreo 3-4 ori dar tot nu merge, va rog sa ma ajutati.

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si cu ce te putem ajuta? Probabil este o problema de retea! Noi nu putem sti.

| cfrtobias a răspuns:

Ce telefon ai?

| PinguIstHEBest explică (pentru cfrtobias):

J6 2018

| cfrtobias a răspuns (pentru PinguIstHEBest):

Cred ca acolo n-ai semnal atunci ca are telefon Frecventa retea 3G: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100
2G: 850 / 900 / 1800 / 1900
4G: 700 / 800 / 850 / 900 / 1700 / 1800 / 1900 / 2100 / 2300 / 2600

Orange helper de ajuta nu te-a ajutat?

| cfrtobias a răspuns:

Si esti de la tara sau oras? daca nu esti de la oras si nu prea ai semnal probabil nu prinzi 4g

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Pentru a verifica situatia contului tau, te asteptam in privat cu numarul de telefon si adresa exacta.
O zi buna,
Orange Helper

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce opțiune ai activat. Sună la relații clienți și întreabă dacă opțiunea activată de tine are trafic de date 4G inclus.