| JusTPauL a întrebat:

Mi-am resetat telefonul, i-am dat sa revina la setarile din fabrica dar, observ ca bateria nu mai tine la fel de mult ca inainte si se incarca si foarte greu, l-am pus la incarcat, mai avea 10% si imi zicea ca se incarca in 4 ore si 40 min iar, inainte in 3 ore era full.
Stiti cumva care este problema?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca trebuie sa mergi in setari si sa dezactivezi niste chestii pe acolo care cansuma bateria. Odata ce acele aplicatii sunt on sigur ca bateria se incarca mai greu deoarece aplicatiile fura curent in timp ce il incarci si apoi descarca bateria repede.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In timp bateria se degradeaza, e normal sa nu tina asa mult daca il butonezi toata ziua. Daca nu folosesti mobilul tine 5 zile bateria si vorbesti cand e necesar.

| JusTPauL explică (pentru mgtow):

Pana acum tinea destul de bine, doar dupa ce l-am formatat nu mai tine si nici nu-l butonez ca inainte.

| JusTPauL explică:

Ba eu va zic ca face treaba asta doar de cand l-am formatat si voi incepeti sa-mi ziceti ca se degradeaza, sa merg la servis si ca bateria are 500 incarcari. Romanii astia sunt cam redusi. ramon2473 stie ceva, restul sunteti prin aer.

| rapp2020 a răspuns:

O baterie are cam 500 de incarcari.

| catalin231998 a răspuns:

Salut ce telefon ai?

| catalin231998 a răspuns:

Ai rezolvat problema la telefon. Eu te-am intrebat ce telefon ai si nu ai raspuns. Am avut si eu aceeasi problema cu un Acer liquid z2, Spune-mi ce telefon ai

| Olaru_Catalin_1998 a răspuns:

Cred ca s-a resetat cum era din cutie si acum trebuie sa-i formatezi din nou bateria
Daca nu du-te la un service gsm