| Marius1789 a întrebat:

Mi-am rootat telefonul în speranța că scap de aplicațiile nefolositoare. Am descărcat din Google Play o aplicație, le-am dezinstalat şi acum se actualizau. Cum pot scăpa de ele?

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Uită-te pe magazine play sigur există o aplicație care să le blocheze!

| Anonimuserr a răspuns:

Depinde care se actualizau.
Cele de bază care vin odată cu androidul cu sistemul de operare se for instala șiactualiza mereu nu poți scăpa de toate.
Dacă te referi la alte aplicații față de cele ale sistemului de operare Android care sunt instaelate de tine cu mâna ta. Trebuie să dai din boot wipe data, wipe cache și wipe dalvick cache.Astfel după aceste acțiuni vei rămâne și se vor actualiza doar aplicațiile de bază ale sistemului, îți va cere să te conectezi la wifi ori la rețeaua mobila 3g sa treci contul tău de gmail etc.