| User36873 a întrebat:

Mi.am scapat telefonul in apa, dupa am inceput sa scot placa de bază si bateria si l.am uscat. Dupa am așteptat o zi si am deschis telefonul si mergea la parametrii normali dar am observat ca nu mai încarcă telefonul, incarca doar cand telefonul este stins complet. Ce sa fac pentru ca tel sa se încarce? Dau funda

3 răspunsuri:
| Victoria18 a răspuns:

Sa il duci la service. Nu te apuca sa umblii tu ca il dai naiba de tot

| Denila123 a răspuns:

Nimic trebuie funda., stropestel cu parfum la mită reîncărcarea a telefonului, cea mica, scoate bateria lăsăm azi pana maine in punga de orez sau grâu, damian Facebook

| TheTom7 a răspuns:

Daca merge doar cand este stins este din cauza softwareului care blocheaza incarcarea datorita umiditati detectate in mufa de incarcare. Incearca sa usuci mufa de incarcare mai bine. Majoritate telefoanelor spun asta. Dar poate fi si alta problema. Ce telefon ai?