| Bellicous a întrebat:

Mi am schimbat cartela sim de la telefon si cand il deschid imi zice sa pun codul pin pentru deblocarea cartelei sim? Care cod? Cu codul de la telefon nu merge, funda

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Noua cartela sim vine cu un cod pin. in cazul in care nu il stii suni la operatorul tau de telefonie si dupa ce justifici ca esti proprietarul de drept al cartelei, ei trebuie sa iti faciliteze codul pin sau puk daca ai reusit sa blochezi cartela.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Codul PIN. Se afla pe suportul pe care aveai si cartela SIM, dar trebuie razuit cimpul.

| mgolea37 a răspuns:

Scrie codul pe placuta in care a fost prinsa cartela.winking